Milli Eğitim Bakanlığı liselere geçiş sistemi kapsamında yapılacak olan LGS sınavında öğrencilerin daha başarılı olması için önemli bir destek hizmeti başlattı. Bakanlık tarafından başlatılan destek hizmeti ile 2 Haziran 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan LGS ‘ye girecek öğrencilere Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri dersi ile ilgili örnek sınav soruları paylaşılarak destek hizmeti sağlıyor. Ayrıca öğrencilerin pazarı yapabilmesi için ya da anlayamadığı konuları kavrayabilmesi için YouTube üzerinden video eğitim desteği sunuluyor.

Milli eğitim bakanlığı tarafından hazırlanan soru, çözüm ve ders anlatımı videoları ile öğrencilerin sınavı daha iyi hazırlanması ve 2 Haziran‘da yapılacak olan LGS‘de çıkacak soruları daha iyi kavraması sağlanmaya çalışılıyor.

MEB’in hazırladığı sorular ve içerikler öğrencilerin gerçek sınavda çıkacak sorular karı dışından da hazırlıklı olmasını, kendi durumunu daha net bir şekilde görmesini, varsa kavrayamadığı konuları ortaya çıkarmasın ve eksikleri gidermesini sağlayacak.

Ortaokul Sosyal Bilgiler Ek-2 inceleme değerlendirme formu doldurulmuş ek-2 formu Ortaokul Sosyal Bilgiler Ek-2 inceleme değerlendirme formu doldurulmuş ek-2 formu

LGS sınavına girecek olan bütün öğrenciler Türkiye’nin her yerinde, 81 ilden bakanlığın bu hizmetinden yararlanabilecek. Öğrencilerin tek yapması gereken internet üzerinden verilen linklere ulaşarak hizmete erişmek.

Öğrenciler aşağıdaki linklerden bakanlığın sunduğu destek hizmetine ulaşabilir:

2024 LGS Sınavı: Sözel Bölümü Örnek Soruları : https://cdn.eba.gov.tr/yardimcikaynaklar/2024/02/ornek/sozel_1.pdf

2024 LGS Sınavı: Sayısal Bölümü Örnek Soruları: https://cdn.eba.gov.tr/yardimcikaynaklar/2024/02/ornek/sayisal_1.pdf