Milli Eğitim Bakanlığı daha önce gönderdi yazı ile birlikte, okullarda kitap seçimi işlemlerinin 29 Ocak 2024-12 Şubat 2024 tarihleri arasında yapılacağı duyurulmuştu.

, ortaokullarda ve liselerde eğitim gören öğrencilere gönderilecek olan kitap miktarı okullar sisteme işlediği öğrenci sayısı kadar olacağından dolayı okulların öğrenci sayılarını girmesi büyük önem arz ediyor.

Nisan ara tatiline kapsam genişlemesi geliyor Nisan ara tatiline kapsam genişlemesi geliyor

Bakanlığın bu yazısı sonrasında okullar kitap seçim modeli üzerinden okullarda okutulmak üzere belirledikleri seçmeli dersleri ve talep ettikleri kitap sayısını belirten öğrenci sayılarını sisteme işlemeye başlamıştı. Ancak hala bu işlemi yapmayan okulların olması nedeni ile bakanlığın yazısı yeniden hatırlatıldı.

Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından milli eğitim müdürlüklerine gönderilen yazıda Kitap seçiminin ve seçmeli derslerin belirlenmesinin 12 Şubat'a kadar tamamlanması istenmişti. Bu tarihe kadar işlemi yapmayan okullar milli eğitim müdürlükleri tarafından uyarılacak. Bu nedenle okulların işlemlerini tamamlaması önem arz ediyor.