YÖK Atlas tercih robotu TYT ve AYT 2024 İçin YÖK Atlas nedir, tercih robotu nasıl kullanılır? YÖK Atlas tercih robotu TYT ve AYT 2024 İçin YÖK Atlas nedir, tercih robotu nasıl kullanılır?

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerden değerlendirme yapmasını istedi. 

MEB, bakanlık tarafından hazırlanan  yeni eğitim materyallerinin değerlendirmeye alınabilmesi maksadı öğretmenlerden, hazırlanan materyallerle ilgili görüş talebini içeren  bir yazı yayınladı. 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan yazıyı göre öğretmenler, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan eğitim materyallerini değerlendirmek üzere görüş belirtecek.

Yazının detayları şöyle:

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, başta FATİH projesi kapsamında Bakanlığımızın birimlerinin ihtiyaç duyduğu Eğitsel e-İçeriğin Sağlanması ve Yönetilmesi konusunda çalışmalar yürütmektedir. Öğretim programları ile uyumlu, öğretim tasarım ilkelerine uygun, erişilebilirlik standartlarını karşılayan, bilişsel yükü arttırmamaya yönelik temiz tasarımlı etkileşimli içeriklerin üretimine devam etmektedir.

Öncelikli olarak ilköğretim 1 ila 8. Sınıflarda zorunlu olarak okutulan derslere yönelik 4.148 adet ekrandan oluşan 235 adet öğretim materyali, Milli Eğitim Bakanlığı iç kaynakları ile hazırlanarak EBA – Dersler altında yayınlanmıştır. Hazırlanan içeriklerin belirlenen standartlarına dair öğretmenlerin görüşlerini alabilmek için “Öğretim Materyalleri Ön Değerlendirme Formu” hazırlanmıştır. Bu bağlamda, http://meb.ai/kIvCPy bağlantı adresinden erişim sağlanabilen formun doldurulması için öğretmenlerimize gerekli duyurunun yapılması gerekliliğini bildirir resmi yazılar, valilikler aracılığıyla Milli Eğitim Müdürlüklerine ve okullara gönderildi.