MEB, İl Dışı Öğretmen Atamalarında İptal Hakkı Vermeyecek

Milli Eğitim Bakanlığı MEB'den Öğretmenlere Kötü Haber: İl Dışı Öğretmen Atamalarına İptale Hakkı Verilmeyecek. İşte haberin detayları. Milli Eğitim Bakanlığından gelen bilgilere göre MEB, öğretmenlerin beklentileri konusundaki taleplere taviz vermeyecek ve belirlenen şartları taşımayanlara iptal hakkı verilmeyecek.

MEB, İl Dışı Öğretmen Atamalarında İptal Hakkı Vermeyecek
14 Ağustos 2021 - 12:46
MEB'in geçtiğimiz günlerde yaptığı il dışı öğretmen atama işlemlerinin ardından atamaları çıkan öğretmenlerin çeşitli nedenlerle atandıkları kurmlara gitmekten vazgeçme taleplerinin belirlenen şartlar dışında karşılanmayacağı bilgisi geldi.
MEB Personel Genel Müdürlüğü görevine atanan Fehmi Rasim Çelik'in konuyu değerneldirmek için kurmayları ile görüştüğü ve kılavuzda yer alan mazeretleri hasıl olmayanların iptallerinin yapılmayacağı ve bu konuda taviz verilmemesi hususunda mutabık olunduğu bilgisine ulaşıldı.
Milli Eğitim Bakanlığı yayımladığı 2021 il dışı öğretmen atama ve yer değiştirme kılavuzunda iptal işlemlerini şarta bağlamıştı. Kılavuzde yer alan ifadeleri anımsayacak olursak:
İller arası görev yeri değiştirilen öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri iptal edilmeyecektir. Ancak bunlardan yer değiştirmeleri gerçekleştirildikten sonra Yönetmelikte belirtilen mazeretlerden biri oluşanların atamaları, görev yerlerinden ayrılmamış olmaları kaydıyla iptal edilebilecektir.
Ancak atama işlemini iptal ettirmeleri nedeniyle önceki görev yerlerinde alanlarında norm kadro bulunmayanlar, hizmet puanına bakılmaksızın norm kadro fazlası öğretmen olarak belirlenecektir.
Öğretmenlerin atama iptali istekleri sırasında bu durumu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.
Bu haber 509 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum