Maaş promosyonunda tüm zamanların rekorunu altüst edecek talep. 80 Bin TL Gibi yüksek bir promosyon ücreti beğenilmedi ve aralık ayında tek seferde 200.000 TL promosyon ödemesi talep edildi. İşte detaylar.

Maaş promosyonları Türkiye genelinde ses getirmeye devam ediyor. Özellikle son bir yıldır ani düşüş yaşayan promosyon teklifleri çalışanların tepkisine yol açıyor. 

Son günlerde promosyon anlaşması ile gündeme gelen kurumlardan biri de Kocaeli Üniversitesi. Promosyon anlaşması gündemde olan üniversiteyle banka arasında yapılacak olan promosyon sözleşmesi konusunda Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker sert açıklamalar yaparak konuyu gündeme getirdi.

Yetkili sendika olan Memur-Sen hakkında ‘’yalan-sen’’ ifadelerini kullanarak tepkilerini dile getiren Çeker, promosyon  sözleşmesinde yetkili bir sendika bulunmadığına vurgu yaptı. Daha önceki maaş promosyon anlaşmasında mağdur edildiklerini ifade eden Çeker, 3 yıllık bir sözleşme yapılmaması gerektiğini, yapılacaksa da tek seferde 200 bin TL verilmesi gerektiğini söyledi. 

Konuşulan promosyon rakamları çok düşük

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar'a geldi Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar'a geldi

Türk-Sağlık Sen Şube Başkanı Çeker  maaş promosyonu ile ilgili olarak 

konuşulan rakamların çok düşük olduğunu dile getirdiği konuşmasında bu enflasyonist ortamda 70-80 bin gibi rakamlar çok yetersiz dedi. Eğer 3 yıllık bir anlaşma yapılacaksa tek seferde ödenecek promosyon 150-200 bin TL civarında olması isteniyor.

En yüksek promosyon teklifi 19 bin TL

18 Ekim tarihinde yapılan ihalede TEB Ekonomi Bankası en yüksek teklif yapan banka oldu. KOÜ çalışanları için 19 bin TL teklif yapan TEB, sonrasında teklifini 19 bin 500 TL’ye çıkardı. Çalışanlar arasında yapılan ankette teklif düşük bulunarak ihalenin iptal edilmesi kararı çıktı. Çalışanlar ve Türk-Sağlık Sen’in taleplerinin karşılanıp karşılanmayacağını zaman gösterecek.