İSTANBUL (AA) - LG Electronics (LG), CES 2024'te kablosuz şeffaf OLED TV'nin tanıtımını gerçekleştirdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, LG, Las Vegas'ta düzenlenen tüketici elektroniği fuarı CES 2024'te LG'nin kablosuz şeffaf OLED TV'sini sergiliyor.

Ürünün tasarımı, yeni α (Alpha) 11 AI işlemci tarafından desteklenen LG OLED'in görüntü kalitesi ve performansı ile tamamlanıyor. LG'nin şeffaf OLED'inin, en iyi inovasyon da dahil olmak üzere 5 adet, CES 2024 İnovasyon Ödülü bulunuyor.

LG OLED T, kullanıcıları evlerindeki dekorla rekabet eden baskın siyah ekrandan kurtarıyor. 77 inç boyutundaki OLED T ve yenilikçi şeffaf ekranı, bulunduğu ortama uyum sağlıyor. Kapalıyken neredeyse görünmez olan TV, ortama uyum sağlıyor ve kullanıcıları "büyük siyah ekranla" ne yapacakları sorunundan kurtarıyor. TV'nin şeffaf ekranı aynı zamanda bulunduğu alanının daha büyük hissedilmesine yardımcı oluyor.

LG OLED T, odanın içinde yerleştirileceği yerden LG'nin sunabileceği kullanıcı deneyimlerine kadar birçok yeni seçeneği beraberinde getiriyor.

Şeffaf OLED ekranı, geleneksel televizyonlarla gelen olağan kısıtlamaları ortadan kaldırıyor. Televizyonun duvara yaslanması gerekmiyor. Bunun yerine LG OLED T, odanın ortasına yerleştirilerek bir ayırıcı görevi görebiliyor veya dışarıdaki manzarayı engellemeden pencereye dayanabiliyor.

Casper, VIA serisi telefonlarını kullanıcılarının beğenisine sundu Casper, VIA serisi telefonlarını kullanıcılarının beğenisine sundu

- Ürün "Zero Connect" kutusuyla birlikte geliyor

LG OLED T, harici cihazları bağlamak için video ve ses sinyallerini kablosuz olarak ekrana ileten "Zero Connect" kutusuyla birlikte geliyor. Televizyondan uzağa yerleştirilebilen "Zero Connect" kutusu daha temiz, dikkati dağıtmayan bir izleme ortamı oluşturmaya yardımcı oluyor ve kullanıcılara alanlarını düzenleme konusunda daha fazla özgürlük kazandırıyor.

Kutu, kablo/uydu set üstü kutuları ve oyun konsolları gibi yaygın olarak kullanılan HDMI aygıtlarını bağlamak için birden çok bağlantı noktasına sahip ve ayrıca daha zengin, güçlü ses ve ek kablosuz rahatlık için uyumlu soundbar ses sistemlerine kablosuz bağlanabiliyor.

LG OLED T'nin modüler tasarımı farklı kurulum yöntemlerini de kolaylaştırıyor. Ürün, bağımsız, duvara dayalı veya duvara montaj seçenekleriyle geliyor. Müşteriler, kendi zevklerine ve tercihlerine en iyi şekilde uyması için ekranın bir veya iki tarafına ayaklı veya yüzer raflar ekleyerek cihazı özelleştirebiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen LG Ev Eğlence Şirketi Başkanı Park Hyoung-sei, "Tüketici odaklı inovasyonun inanılmaz bir başarısı olan LG OLED T, ödüllü OLED teknolojimizin görüntü kalitesi ve performansının yanı sıra yepyeni ekran deneyimleri sunuyor. LG'nin şeffaf OLED'i, müşterilere yaşam alanlarını seçme konusunda daha fazla özgürlük sunarak, neyin mümkün olduğunu tamamen yeniden tanımlıyor ve televizyon endüstrisi için heyecan verici bir geleceğin yolunu gösteriyor." ifadelerini kullandı.