Osmaniye'de engelliler, atık malzemeleri ekonomiye kazandırıyor Osmaniye'de engelliler, atık malzemeleri ekonomiye kazandırıyor

Devlet kurum ve kuruluşlarında memur ya da sözleşmeli olarak çalışmak isteyen çok sayıda kişi bulunuyor. Kamuda personel olmak isteyen yüz binlerce adayı ilgilendiren Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) başvuru ve sınav tarihleri açıklandı. 

ÖSYM tarafından kamuoyuna bilgilendirme amaçlı olarak yapılan duyuru ile, 2023-2024 sınav takvimi belli oldu. 

Buda oyunun ardından, 2024 yılı içerisinde gerçekleştirilecek olan KPSS lisans, ön lisans, ortaöğretim ve DHBT sınav ile başvuru tarihleri de netlik kazandı. 

Peki, ÖSYM tarafından yapılacak olan KPSS ne zaman yapılacak, başvuruları hangi tarihler arasında gerçekleştirilecek? İşte kamu personeli olmak isteyenleri ilgilendiren önemli detaylar

ÖSYM tarafından yapılacak olan ve devlet kadrolarda görev almak isteyenlerin başvuru yapacağı KPSS sınav ve başvuru tarihleri belli oldu. ÖSYM’nin yaptırı duyuru ile 2023-2024 sınav takvimi açıklandı. Bu duygunun ardından sınav takviminin belli olması ile beraber 2024 yılı içerisinde gerçekleştirilecek olan Kamu Personeli Seçme Sınavı oturumlarının başvuru ve sınav tarihleri netlik kazandı. Bilindiği gibi, kamuda personel olarak atanmak isteyenlerin KPSS'ye katılım göstermesi gerekiyor. Peki, 2024 KPSS sınavı ne zaman yapılacak, başvuruları hangi ay alınacak? İşte KPSS sınav ve başvuru tarihleri

2024 KPSS LİSANS NE ZAMAN YAPILACAK?

Kamu personeli olmak isteyenlerin merakla beklediği ÖSYM 2024 sınav takvimi belli oldu. Açıklanan takvime göre, 2024 KPSS lisans oturumu (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) 14 Temmuz 2024 tarihinde; KPSS lisans (Alan Bilgisi) 1. gün oturumu 20 Temmuz tarihinde, KPSS Lisans (Alan Bilgisi) 2. gün oturumu 21 Temmuz tarihinde; KPSS Lisans (Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi) ÖABT ise 8 Ağustos tarihinde yapılacak.

KPSS ÖN LİSANS SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS'nin ön lisans oturumu 1 Eylül tarihinde yapılacak; bu sınava ilişkin başvurular ise 13 Haziran ile 2 Temmuz 2024 tarihleri arasında alınacak.

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

KPSS'nin ortaöğretim sınavı ise 15 Eylül tarihinde yapılacak; bu sınava ilişkin başvurular ise 18 Temmuz ile 30 Temmuz 2024 tarihleri arasında alınacak.

KPSS BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Bu sınavlara ilişkin başvurular ise 3 Mayıs ile 15 Mayıs 2024 tarihleri arasında alınacak.

KPSS DHBT SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

 KPSS'nin Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) oturumu 22 Eylül tarihinde yapılacak; bu sınava ilişkin başvurular ise 9 Ağustos ile 15 Ağustos tarihleri arasında alınacak.