İSTANBUL (AA) - iyzico'nun Kadın Girişimci Destek Programı'na 7'nci dönem kayıtları başladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, 7 yılda 500'den fazla kadın girişimcinin yararlandığı programın kayıtları 31 Temmuz'a kadar devam edecek.

Programa kabul edilen kadın girişimciler, ilk dönemlerde olduğu gibi iyzico'nun sunduğu finanstan eğitime, pazarlama ve tanıtımdan özel indirimlere kadar birçok avantajlı imkandan yararlanabilecek.

Kadın girişimciler ayrıca iyzico'nun e-ticaret dünyasında fırsatlar sunan "iyzico ile Öde" ürünüyle müşterilerine farklı ödeme alternatifleri sunabilecek.

Program çerçevesinde kadınlar ilk 6 ay içerisinde 100 bin liraya kadar ulaşan işlem hacimlerinde sıfır komisyon desteğine sahip olurken tanıtım desteğiyle daha fazla müşteriye markasını duyurarak satışlarını artırma şansı elde edecek.

iyzico, "Kadın Girişimci Destek Programı" ile bugüne kadar 500'ün üzerinde kadın girişimciye ulaştı ve 121 milyon lira değerinde iş hacmi yaratıldı.

- "Kadın girişimcilerin büyüme hızının erkek girişimcilerin büyüme hızından iki kat fazla olduğunu görüyoruz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen iyzico Genel Müdür Yardımcısı Şebnem Dağ Güven, iyzico olarak girişimcilik ekosisteminde özellikle kadın girişimcilere destek olmayı önemsediklerini belirtti.

Güven, kadınların girişimcilik ekosistemi içerisinde daha çok yer almasını istediklerini ve önlerine çıkabilecek her türlü engeli aşmaları için destek olmaya gayret ettiklerini vurguladı.

Hayata geçirdikleri Kadın Girişimci Destek Programı ile girişimcilik ekosisteminde toplumsal cinsiyet eşitliğine katkıda bulunmayı hedeflediklerine dikkati çeken Güven, şunları kaydetti:

"iyzico etki raporlarında kadın girişimcilerin büyüme hızının erkek girişimcilerin büyüme hızından iki kat fazla olduğunu görüyoruz. Kadın girişimcilere yeni kaynaklar sağlamak amacıyla partnerlerimizle birlikte iyzico Kadın Girişimci Destek Programı'nı başlattık. Önceki dönemlerde aldığımız olumlu geri bildirimlerin ardından yedinci dönem başvurularımız da hız kesmeden başladı."

Brandverse Awards'tan Karaca'ya 7 ödül Brandverse Awards'tan Karaca'ya 7 ödül

Güven, dijitalleşmenin getirdiği fırsatlar sayesinde kadın girişimcilerin ürettiği ürünlerini ulaşabildikleri platformlarda gelire dönüştürmeleri ve ülke ekonomisine katkı sağlamaları için imkan sağladıklarının altını çizdi.

Birçok kadın girişimcinin iş hayatına ve ekonomiye katılımlarında öncü bir rol üstendiklerine işaret eden Güven, "iyzico Kadın Girişimci Destek Programı ile önümüzdeki dönemlerde daha fazla kadın girişimciye ulaşmaya ve girişimci kadınların büyümesine destek olmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: aa