İSTANBUL (AA) - İstanbul Nişantaşı Üniversitesi öğrencileri, Masa Tenisi, Okçuluk ve Kick Boks spor dallarında başarılı sonuçlar elde etti.

Kahire'de Türkiye-Mısır "Medya Buluşmaları" düzenlendi Kahire'de Türkiye-Mısır "Medya Buluşmaları" düzenlendi

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, İstanbul Nişantaşı Üniversitesi, 36 üniversiteden 203 sporcunun yer aldığı Üniversitelerarası Salon Okçuluk Türkiye Şampiyonası'nda öğrencileri Gülperi Atak ve Efe Gürkan Maraş'ın yer aldığı Karışık Klasik Yay Takımı ile Türkiye Üçüncüsü, Samet Ak, Ali Aydın ve Efe Gürkan Maraş'ın yer aldığı Klasik Yay Erkek Takımı ile Türkiye Şampiyonu, Efe Gürkan Maraş ile Klasik Yay Bireysel Erkekler'de Türkiye üçüncülüğü, Klasik Yay Bireysel Kadınlar'da Gülperi Atak ile Türkiye üçüncüsü, Makaralı Yay Bireysel Erkekler'de ise Halit Ömer Dağ ile Türkiye ikinciliği elde etti.

- Masa Tenisi Erkek Takımı, üst üste 6. kez üniversiteler arası Türkiye Süper Lig şampiyonu oldu

İstanbul Nişantaşı Üniversitesi, birçok spor dalında olduğu gibi masa tenisinde de başarılar elde etmeye devam ediyor.

En son 5. Kez Üniversitelerarası Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu bulunan İstanbul Nişantaşı Üniversitesi Masa Tenisi Takımı, bu yıl düzenlenen Üniversiteler arası Türkiye Süper Lig Şampiyonası'nda karşılaştığı son rakibi İstanbul Aydın Üniversitesi Masa Tenisi Takımı'nı 3-2 yenerek 6. Kez Üniversiteler arası Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu'nu kazandı.

İstanbul Nişantaşı Üniversitesi'nin başarıları devam ediyor.

15-18 Şubat'ta Mersin'de gerçekleştirilen Türkiye Üniversitelerarası Kick Boks Şampiyonası'nda Egemen Samet Pehlivan ile 75 kilogram da full contact Türkiye ikinciliği, Serkan Köybaşı ile +91 kilogram da K1 Türkiye üçüncülüğü, Binnaz Kaçak ile 48 kilogram da full contact Türkiye üçüncülüğü, Melike Bayram ile +70 kilogram da kick light Türkiye üçüncülüğü ve Hazar Tikicieri ile 69 kilogram da point fighting Türkiye üçüncülüğü kazandı.