İSTANBUL (AA) - İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), İsrail güçlerinin, işgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeyindeki Nablus kentinde 3 Filistinliyi "soğukkanlılıkla" öldürmesini kınadı.

İİT Genel Sekreterliğinden yayımlanan yazılı açıklamada, Filistin halkına yönelik devam eden çirkin suçların sorumluluğunun İsrail'e ait olduğu ifade edilerek, bu konuda uluslararası soruşturma komitesi kurulması çağrısı yapıldı.

Uluslararası toplumdaki aktif taraflara, Doğu Kudüs'ün de arasında olduğu işgal altındaki Filistin topraklarında işlenen suç ve cinayetlere son verilmesi için acilen devreye girmesi çağrısı yapılan açıklamada, Filistin halkına uluslararası koruma sağlanması talep edildi.

Biden, Müslümanların ramazan ayını kutladı Biden, Müslümanların ramazan ayını kutladı

İsrail güçlerinin, bu sabah, işgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeyindeki Nablus kenti yakınlarındaki saldırısında 3 Filistinli hayatını kaybetmişti.

İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adraee de yaptığı açıklamada, Nablus'ta "çıkan silahlı çatışmada", 3 Filistinlinin öldürüldüğünü, bir kişinin de gözaltına alındığını belirtmiş, olayda İsrail askerlerinden yaralanan olmadığını kaydetmişti.

"Aslanların İni" isimli Filistinli silahlı grup, işgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeyinde İsrail güçlerinin öldürdüğü 3 kişinin grubun mensubu olduğunu duyurmuştu.