ABD'de okula silahlı saldırı, Biden kongreye "silahsızlanma" çağrısı yaptı ABD'de okula silahlı saldırı, Biden kongreye "silahsızlanma" çağrısı yaptı

Ülkede Yüksek enflasyon ve ücretlerde erime sebebiyle zam talepleri gözle görülüyor. Enflasyonun daha fazla artmasından çekinen hükümet zam taleplerine isteksiz yaklaşıyor. Başta demiryolu, posta, sağlık ve kamu çalışanları olmak üzere bir süredir ülkede birçok sektörde ücret artışı talebiyle grev eylemleri devam ediyor.
 

Bu isteksizliğin karşısında grev kararı alan sendikaların kararları karşısında hükümet hayal kırıklığı değerlendirmesinde bulunurken sendika açıklamlarında öğretmenlerin uzun süredir yeterli geliri almadığını böyle devam ederse öğretmenlerin mesleği bırakacağını açıkladı.

Öğretmenler Sendikası (NEU) üyelerinin grev oylamasında da büyük çoğunlukla grev kararı alınmış ve ilk grevin  1 Şubat 2023 Çarşamba günü olmak üzere yedi farklı tarihte greve gidileceği açıklanmıştı.

Öğretmenler 2010'dan beri reel ücretlerde yüzde 11 kayıp yaşandıklarını belirtiyor ve enflasyon oranının üzerinde bir ücret artışı talep ediyorlar.

İtfaiyecilerde aynı sorunlardan yakınıyor.Yüksek enflasyonun etkileri en derinden hissedilirken itfaiye çalışanları çözümü greve gitmekte buldu.Yakında greve çıkmaya hazırlanıyorlar.