Uşakta bulunan E tipi kapalı ceza evinde infaz ve koruma memuruna saldırı düzenlendi. Düzenlenen saldırıda infaz koruma memuru ağır yaralandı.

Cezaevi personeline yönelik olarak mahkumlar tarafından düzenlenen saldırılara bir yenisi eklendi. eşitli suçlardan cezaevinde tutklu bulunan mahkumların cezaevinde yasalarla belirlenen koşullarda kalmalarını sağlamak amacı ile görev yapan infaz ve koruma memurlarına yönelik şiddet son günlerde dikkat çekici boyuta ulaştı. Cezaevinde bir mahkum infaz koruma memuruna saldırarak ağır bir şekilde yaralanmasına neden oldu. İşte flaş gelişmenin detayları:

UŞAK E TİPİ CEZAEVİNDE MEMURA SALDIRI

Uşak E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda görev yapan infaz koruma memuruna mahkum tarafından saldırı yapıldı. Cezaevinde görev yapanmakta olan Murat Gürbüz isimli infaz ve koruma memuru, bir mahkumun jiletli/bıçaklı saldırısı sonucu yüzüne aldığı darbeler nedeniyle ağır yaralanarak cezaevine çağrılan ambulans ile hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındığı öğrenildi.

Konuyla ilgili olarak Cipder tarafından yapılan açıklama ile saldırı şu cümlelerle kınandı:

Hatay'da 6 dakika arayla iki deprem yaşandı Hatay'da 6 dakika arayla iki deprem yaşandı

"Uşak E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda görev yapan İnfaz ve Koruma Memuru Murat GÜRBÜZ'ün görevi sırasında saldırıya uğradığı ve yaralandığı haberini derin üzüntü içinde almış bulunmaktayız. Meslektaşımızla Cipder olarak yaptığımız görüşmede sağlık durumunun ve moralinin yerinde olduğu haberini de almış bulunuyor, Meslektaşımıza acil şifalar diliyoruz. Saldırıyı kınıyoruz, lanetliyoruz." mesajı yayınlandı.

Cezaevlerinde görev yapan memurlara karşı gerçekleşen saldırların yüzde 90'ından fazlası memurların yüz kısmına yapıldığı biliniyor, bunun nedeni ise mahkumların, memurların yüzlerinde kalıcı bir iz bırakarak sosyal hayatlarını ve psikolojilerini hayatları boyunca bozmak. Türkiye'de iş yoğunluğu en fazla olan bakanlıkların başında Adalet Bakanlığı geliyor. Adliyelerde ve cezaevlerindeki yoğunluk kelimelerle ifade edilmeyecek boyutlara ulaşmış durumda. Artan iş yoğunluğu ve diğer memurlara oranla yetersiz özlük haklarına sahip olan Adliye ve cezaevi personelinin sorunlarının ne zaman çözüleceği hususunda ise bir netlik bulunmuyor.

Saldırıda yaralanan infaz ve koruma memurunun yüzüne 17 dikiş atıldığı bildirildi.