Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na Pazarcı Tepkisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na Pazarcı Tepkisi
Giresun'da henüz çocuk olan 16 yaşındaki eski nişanlısı Sıla Şentürk'ü öldüren Hüseyin Can Gökçek tutuklandı. Katil zanlısı Gökçek, Şentürk'ün sosyal medya üzerinden başka biriyle yazıştığını gördüğünü ve kızın şikayetini geri almadığı için anlaşmazlık yaşadıklarını ileri sürdü. Öte yandan ailesi, zanlının telefonundaki uygunsuz resimleri görünce katilin "sapık" olduğunu görüp şikayetçi oldu. Giresun'da Yalı Mahallesi'nde vuku bulan 16 yaşındaki çocuk Sıla Şentürk, ailesiyle kaldığı evin yatak odası kısmında boğazı kesilmiş halde bulundu. Cinayetle ilgili 21 yaşındaki Hüseyin Can Gökçek Giresun Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Ordu-Giresun Havalimanında yakalanarak gözaltına alındı. Savcılık tarafından yapılan sorgusunun ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen Gökçek, Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce 'ocuğu nitelikli kasten öldürme' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 

"KONUŞMAK İSTEDİM ANCAK TARTIŞTIK"

Gökçek'in savcılıkta alınan ifadesinde Sıla'nın şikayetinden vazgeçmediği ve sosyal medya üzerinden başka biriyle yazıştığını gördüğünü iddia ederek,

"Bu nedenle sinirlendim ve Giresun'a geldim. Konuşmak istedim ancak tartıştık. Sonra olayı gerçekleştirdim." dedi.

TANIŞMAYA GELDİĞİNDE FOTOĞRAFLARI GÖRÜP ŞİKAYETİ OLMUŞLAR

Sabah yaptığı habere göre mekatronik-CNC uzmanı olarak Ankara'da çalışan katil zanlısının 16 yaşındaki kız çocuğu Sıla Şentürk ile 2019 yılı Aralık ayında sosyal medya üzerinden tanıştığı, 2020 ve 2021 yılı Mart ayına kadar zanlının toplamda 5-6 kez Giresun iline geldiği belirlendi. Sıla ile yüz yüze görüşen Sıla'nın ailesinin ilişkilerini öğrenmeleri üzerine tanışmak amacıyla Giresun'a gelen zanlının ailenin evinde 5 gün kaldığı, bu sırada Hüseyin Can'ın cep telefonunda Sıla'nın ailesinin uygunsuz fotoğraflar görmesi üzerine Hüseyin Can'ı şikayet ettikleri belirlendi.
16 yaşındaki Sıla'yı öldüren katille ilgili iğrenç detay! Her şey telefonundaki uygunsuz fotoğraflarla başlamış
Sıla ile zanlının Trabzon'a kaçtığı, ailenin şikayeti üzerine de Trabzon'da yakalanan Hüseyin Can Gökçek'in geçen yıl Mart ayında "ocuğun Cinsel İstismarı" suçundan tutuklanarak cezaevine konulduğu ortaya çıktı.
 

ZANLI CEZAEVİNDEN IKTIKTAN SONRA SILA YANINA KAMIŞ

Hüseyin'in tutuklanması üzerine Sıla'nın mahkeme kararıyla ocuk Koruma İlk Müdahale ve Değerlendirme Birimleri (OKİM) kaldığı, ailenin ve Sıla'nın talebi üzerine zanlının tutuklu olması nedeniyle 07 Nisan 2021'de Sıla'nın ailesine teslim edildiği belirlendi. Şikayetten vazgeçilmesi üzerine Hüseyin Can Gökçek'in cezaevinden çıktıktan sonra Ankara'ya gittiği, Sıla'nın ise Hüseyin'in cezaevinden çıkmasından kısa bir süre sonra Hüseyin Can Gökçek'in yanına giderek bir ay yanında kaldığı belirlendi.
 

SILA'NIN AİLESİ ŞİKAYETİ OLMUŞ

Sıla'nın ailesinin, evlendirme vaadiyle Hüseyin ve Sıla'yı ikna ederek Giresun iline getirdikleri ve aileler arasında nişan yaptıkları, bu tarihten sonra Hüseyin'in Ankara'ya döndüğü, bu zaman zarfında Sıla'nın ailesi ve Hüseyin Can Gökçek arasında kıskançlık sebebiyle tartışmalar yaşandığı, 11 Kasım 2021'de görülen Cinsel İstismar davasının duruşmasında Sıla'nın ailesinin Hüseyin Can Gökçek'ten tekrar şikâyetçi olduğu ve nişanın şikayet sonrası bozulduğu öğrenildi.
 

SILA SEVGİ EVLERİNDE KALMIŞ

Maktul kız çocuğu Sıla'nın Hüseyin'den şikayetçi olmaması ve ailesi ile birlikte kalmak istememesi üzerine, ailenin de Sıla'nın tekrar evden kaçmasından endişe ve talebi doğrultusunda Savcı talimatıyla Sevgi Evlerine teslim edildiği ve Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünce danışmanlık tedbiri uygulandığı bu esnada ise Sıla'nın 7 Aralık 2021'de dilekçe vererek Hüseyin'den şikayetçi olmak istediği, Hüseyin Can Gökçek ile aralarında herhangi bir birlikteliğin kalmadığını söylediği öğrenildi.
 

ŞİKAYETTEN VAZGEMEDİKLERİ İİN ÖLDÜRMÜŞ

Katil zanlısı Hüseyin Can Gökçek'in geçen Ocak ayında Sıla ile Giresun'da yüz yüze görüştükleri, zanlının olaydan bir gün önce otobüs ile Ankara'dan Giresun'a iline geldiği, Bulancak ilçesinde otobüsten indiği, taksi ile Sıla'nın evine gittiği ve evde Sıla ile görüştüğü, daha sonra Turizm Uygulama Otelinde konakladığı, olay sabahı da Sıla'nın evine gittiği belirlendi. Kapıyı Sıla'nın açtığı, evde Sıla ve babaannesinin bulunduğu, Sıla ile aralarındaki mahkeme konusunu konuştuklarını, Sıla'nın şikayetinden vazgeçmeyeceğini söylemesi üzerine, Hüseyin'in "şikayetinizden neden vazgeçmiyorsunuz" dediği sonrasında tartıştıkları, tartışma sonrasında zanlının evin giriş katında bulunan mutfak kısmına giderek bıçak aldığı ve Sıla'nın bulunduğu odaya çıkarak birden fazla bıçak darbesi ile saldırdığı, sonrasında olayda kullandığı bıçağı evin içerisine atarak evden kaçtığı belirlendi. Sahil kısmında taksiye binerek Bulancak ilçesini sonrasında ise Ordu –Giresun Havalimanına gittiği belirlendi.