GAZZE (AA) - Lübnan'daki Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad en-Nehhale ile Filistin direnişinin karşı karşıya kaldığı sorunları ve bölgedeki gelişmeleri ele aldı.

İslami Cihad Hareketinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Nehhale başkanlığındaki İslami Cihad heyeti, Lübnan'da Hizbullah Genel Sekreteri Nasrallah ile bir araya geldi.

Görüşmede, bölgedeki gelişmeler ve Filistin direnişinin karşı karşıya kaldığı meydan okumalar ele alındı.

İsrail'le mücadelede direnişin güçlendirilmesi için aralarındaki istişare ve koordinasyonu sürdürme konusunda anlaşan Nasrallah ile Nehhale, Filistin topraklarındaki işgal çeteleri ile suç ordusuna cesurca karşı koyan Filistin halkının ve cesur direnişçilerin yazdığı kahramanlığı takdir ettiklerini ifade etti.

İşgal altındaki Batı Şeria genelinde İsrail ordusu ve Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilere yönelik şiddet ve saldırılarında sene başından bu yana büyük artış görülüyor.

İsrail ordusu ve Yahudi yerleşimcilerin açtığı ateş sonucu yılbaşından bu yana aralarında kadın ve çocukların da yer aldığı 88 Filistinli öldürüldü.

Öte yandan İsrail güvenlik birimleri, çarşamba günü, Lübnan'dan ülkeye sızarak Hayfa şehri yakınlarında el yapımı bir patlayıcıyla saldırı düzenleyen kişinin öldürüldüğünü açıklamıştı.

Moldova Cumhurbaşkanı Sandu, Gagauz Özerk Yeri'ni ziyaret etti Moldova Cumhurbaşkanı Sandu, Gagauz Özerk Yeri'ni ziyaret etti

İsrail güvenlik birimleri, yürütülen geniş çaplı soruşturma kapsamında Hizbullah'ın olayla ilgisinin araştırıldığını bildirmişti.