İSTANBUL (AA) - "Krizler Döneminde Diplomasiyi Öne Çıkarmak" ana temasıyla düzenlenen Antalya Diplomasi Forumu'nun bu yılki ana sponsorluğunu Hepsiburada üstleniyor.

Hepsiburada'dan yapılan açıklamaya göre, 1-3 Mart 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek Antalya Diplomasi Forumu 2024 (ADF2024) başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde ve Dışişleri Bakanlığı'nın inisiyatifiyle düzenlenen forumu, küresel ve bölgesel gündemleri şekillendiren sınamaları ele almak ve krizler döneminde diplomasiyi öne çıkaracak yenilikçi araçları tartışmak üzere, katılımcılarına interaktif ve düşünmeye sevk eden bir platform sunuyor.

"Krizler Döneminde Diplomasiyi Öne Çıkarmak" ana temasıyla düzenlenecek ADF2024'e devlet ve hükûmet başkanları, bakanlar, diplomatlar, iş insanları, akademisyenler ve medya temsilcileri katılıyor.

Forumun resmi açılışı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Hakan Fidan tarafından yapıldı.

- Etkinliğin ana sponsoru Hepsiburada

Türkiye'nin yerli e-ticaret platformu Hepsiburada'nın sponsorluğunda düzenlenen forumda, diplomasi, uluslararası ilişkiler, küresel istikrar, küresel ticaret, teknoloji gibi konular; paneller, forumlar ve yuvarlak masa toplantılarıyla gündeme taşınacak.

ADF2024 kapsamında Hepsiburada Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan, programın ikinci günü olan 2 Mart Cumartesi günü "Uluslararası Ticaret, Bağlantısallık ve Karşılıklı Bağımlılık" başlıklı yuvarlak masa oturumunda konuşmacı olarak yer alacak.

Otomotiv Sanayii Derneği 2024'ün ilk çeyreğine ilişkin verileri açıkladı Otomotiv Sanayii Derneği 2024'ün ilk çeyreğine ilişkin verileri açıkladı

Hepsiburada, Antalya Diplomasi Forumu'nda Türkiye’nin markalarının e-ihracat ile ürünlerini farklı ülkelerde milyonlarca müşteriye ulaştırmayı hedefleyen e-ihracat çalışmalarını da tanıtacak.

Halihazırda Azerbaycan ve Ukrayna'da Hepsiburada Global uygulaması ile Türkiye'nin KOBİ'lerini e-ihracatla tanıştıran Hepsiburada, aynı zamanda Orta Doğu'da Namshi-Noon, Kazakistan’da Airba, Balkanlar’'da Foleja ve Almanya’da e-Bay ile yaptığı ortaklıklarla Türkiye'nin e-ihracat hedefleri doğrultusunda yürüttüğü çalışmaları katılımcılarla paylaşacak.