Günün özeti

Günün önemli gelişmelerini sizler için derledikCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fransız dergisinin çirkin paylaşımlarına tepkiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransız Charlie Hebdo...

Günün özeti
28 Ekim 2020 - 17:40 - Güncelleme: 28 Ekim 2020 - 17:40
Günün önemli gelişmelerini sizler için derledik


Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fransız dergisinin çirkin paylaşımlarına tepki
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransız Charlie Hebdo dergisinin çirkin paylaşımlarına tepki göstererek, "Bu tür ahlaksız yayınlara ne yaptığını görmek amacıyla da olsa itibar etmeyi dahi zül kabul ettiğim için karikatüre bakmadım. Ben neyim ki, benim sevgili Peygamberime, sevgililer sevgilisine bu denli hakaret eden bu namussuzlarla ilgili benim herhangi bir şeyde söylememe gerek yok zaten" dedi.

...

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten MKYK toplantısı sonrası önemli açıklamalar
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Hatay İskenderun'da önlenen terör saldırısıyla ilgili, "Belli ki bunların yaptığı hazırlık büyük bir katliama imza atmak üzereydi. Orada paramotor denilen bir cihazla geliyorlar. Bu eğitimin PKK içerisinde gerçekleşmesi mümkün değil. Onlara bu cihazları ve bu cihazları kullanma eğitimini kim veriyor bu tabi ki Türkiye'nin bilgisi dahilindedir. Bu eylem püskürtülmüştür ve bunlar gerekli karşılığı almışlardır. Bundan sonrasında da her türlü eylem biçimine karşı hazırlığını Türkiye sürdürecektir" dedi.


MEB açıkladı : Yüz yüze eğitimde sınavlar nasıl yapılacak?
Kasım ayının ilk haftasından itibaran okulların sınav dönemi başlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı da uzaktan ve yüz yüze devam eden eğitimde sınavların nasıl olacağını belirledi. Karar 91 il müdürlüklerine gönderildi.


...
Mevlid-i Nebi gecemiz mübarek olsun
Hicri takvime göre Rebiul evvel ayının11 ve 12. Günleri arasındaki gece İslam Dünyasında Mevlid gecesi olarak idrak ediliyor. Çünkü bugün dünyadaki bütün insanlara peygamber olarak gönderilen Peygamber Efendimizin doğduğu gün.

....

Batman ve Diyarbakır'da "Yıldırım-14 Zori Operasyonu" başlatıldı
İçişleri Bakanlığınca Batman ve Diyarbakır'da bin 451 personelin katılımı ile "Yıldırım-14 Zori Operasyonu" başlatıldı.

(İHA)

Bu haber 223 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum