Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920

1- ÖSYM tarafından düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testleri ile üçüncü oturumu Yabancı Dil Testi, 81 il, KKTC'nin Lefkoşa ve Hırvatistan'ın Zagreb kentlerinde yapılacak.

Hamas lideri Heniyye: "Gazze'de ateşkes için taleplerimizi karşılayacak tüm girişimlere açığız" Hamas lideri Heniyye: "Gazze'de ateşkes için taleplerimizi karşılayacak tüm girişimlere açığız"

(10.15/15.45)

2- CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sasalı Kent Ormanı'nda 12'nci Geleneksel Keşkek Günü'ne, Beşyol köyünde Kiraz Festivali'ne iştirak edecek.

(İzmir/11.00/13.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Osmancık Kaymakamlığını, şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın kabrini ziyaret edecek, Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Ortaokulu'nda düzenlenecek anma programına katılacak.

(Çorum/09.00/10.00/10.30)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Türkiye-Körfez İşbirliği Konseyi Yüksek Düzeyli Stratejik Diyalog Dışişleri Bakanları 6. Toplantısı'na iştirak edecek.

(Doha)

2- İsrail'in Gazze Şeridi'ne saldırıları ve insani krizin yansımaları izleniyor.

(Gazze/Kudüs)

SPOR

1- A Milli Futbol Takımı, 10 Haziran Pazartesi günü Polonya ile deplasmanda yapacağı özel maçın hazırlıklarını konakladığı otelin sahasında sürdürecek. Teknik direktör Vincenzo Montella ve bir oyuncusu, PGE Narodowy Stadı'nda basın toplantısı düzenleyecek.

(Poznan/12.15/Varşova/19.15)

2- A Milli Erkek Voleybol Takımı, FIVB Milletler Ligi'nin Japonya'da düzenlenen ikinci haftasındaki son maçında Almanya ile karşılaşacak.

(Fukuoka/09.30)

3- Fenerbahçe Kulübünün olağan seçimli genel kurulu, Ülker Stadı'nda tamamlanacak. Kongrenin ikinci gününde başkanlık seçimi yapılacak.

(İstanbul/10.00)

4- Dünya Etnospor Konfederasyonunun düzenlediği 6. Kültür Festivali, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda tamamlanacak.

(İstanbul/09.00)

5- Formula 1'de sezonun 9. yarışı Kanada Grand Prix'si koşulacak.

(Montreal/21.00)

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır.

Kaynak: aa