Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920

1 - CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Kocatepe Kültür Merkezi'nde düzenlenecek TMMOB 48'inci Olağan Genel Kurulu'na katılacak.

(Ankara/11.00)

EKONOMİ FİNANS

1- Türkiye İstatistik Kurumu, Türkiye ekonomisinin ilk çeyrek büyüme rakamı ile nisan ayı hizmet üretici fiyat endeksini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

2 - Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, ilk çeyreğe ilişkin Ticari Gayrimenkul Fiyat Endeksi, Finansal İstikrar Raporu ile kur korumalı döviz/altın dönüşümlü mevduat/katılma ve Türk Lirası mevduat/katılma hesaplarının nisan ayı stok bakiyelerini duyuracak.

(Ankara/10.00/10.30/14.30)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, NATO Gayriresmi Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılacak.

(Prag)

2 - İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki saldırılarını karadan Refah kentine genişletmesi ve bölgedeki insani krizin yansımaları izleniyor.

(Gazze/Kudüs)

KÜLTÜR SANAT

1- Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Merinos Kültür Merkezi'nde "Bursa Kültür Yolu Festivali Tanıtım Toplantısı"na, Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'nde "Şefik Bursalı Resim Yarışması Sergisi"ne katılacak.

(Bursa/10.00/14.00)

SPOR

1- A Milli Kadın Voleybol Takımı, ABD'de düzenlenen FIVB Milletler Ligi'nin ikinci hafta mücadelesindeki ikinci maçını Sırbistan ile yapacak.

(Arlington/03.30)

İzmir açıklarında 20 düzensiz göçmen yakalandı İzmir açıklarında 20 düzensiz göçmen yakalandı

2- A Milli Kadın Futbol Takımı, 2025 Avrupa Şampiyonası Elemeleri B Ligi 1. Grup'taki üçüncü maçında Azerbaycan'ı Erzincan 13 Şubat Şehir Stadı'nda ağırlayacak.

(Erzincan/20.00)

3- Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi play-off yarı final ikinci maçında Anadolu Efes, Pınar Karşıyaka'yı konuk edecek.

(İstanbul/20.30)

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır.

Kaynak: aa