Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920

1- TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Bahariye Mevlevihanesi'nde, "Zamanı Aşan Miras; İpekyolu Sergisi ve Sempozyumu"na katılacak.

(İstanbul/15.00)

2- Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Gölbaşı'ndaki Mogan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli'nde, MEB "Meslek Liseleri ile ilgili Politika Belgesi" Programı'na iştirak edecek.

(Ankara/12.00)

3- CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi'nde, Sosyal Demokrasi Derneğince düzenlenen "21'inci Yüzyılda Yeni Sosyal Demokrat Belediyecilik" Paneli'nde konuşacak.

(Ankara/10.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Anayasa Mahkemesinin Temel Haklar Alanındaki Kararlarının Etkili Şekilde Uygulanmasının Desteklenmesi Projesi Kapsamında, Hakimler ve Cumhuriyet Savcılarına Yönelik İnsan Hakları Eğitimlerinin Açılış Töreni'nde yer alacak.

(Ankara/09.30)

2- TBMM'den

- İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler ve beraberindekilerle bir araya gelecek.

- TBMM Genel Kurulunda, bazı uluslararası anlaşmalara ilişkin kanun teklifleri görüşülecek.

- TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, kripto varlıklarla ilgili düzenlemeleri içeren Sermaye Piyasası Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ele alınacak.

(TBMM/12.30/14.00/11.00)

EKONOMİ FİNANS

1- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Para Politikası Kurulu toplantı özeti ile haftalık para ve banka istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara14.00/14.30)

2- Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, haftalık bankacılık sektörü verilerini paylaşacak.

(Ankara/14.00)

3- Türkiye İstatistik Kurumu, mayıs ayı ekonomik güven endeksini, nisan ayı dış ticaret ile 2023 yılı ulusal eğitim istatistiklerini duyuracak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, NATO Gayriresmi Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılacak.

(Prag)

2- Çin-Arap Ülkeleri İşbirliği Forumu 10. Bakanlar Konferansı, Pekin'de düzenlenecek.

(Pekin)

3- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Azerbaycan'da Türkiye-Azerbaycan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ortak Daimi Komisyonu 11. Toplantısı'na katılacak, Azerbaycanlı mevkidaşı Sahil Babayev'le görüşecek ve şehitlikleri ziyaret edecek.

(Bakü)

4- İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki saldırılarını karadan Refah kentine genişletmesi ve bölgedeki insani krizin yansımaları izleniyor.

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'le görüştü Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'le görüştü

(Gazze/Kudüs)

KÜLTÜR SANAT

1- Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Turkuvaz Medya'da düzenlenecek GastroShow Etkinliği'ne iştirak edecek.

(İstanbul/10.00)

SPOR

1- Trendyol Süper Lig'e yükselecek son takımın belirleneceği Trendyol 1. Lig Play-Off Final müsabakası, Sakaryaspor ile Bodrum FK arasında Yeni Adana Stadı'nda oynayacak.

(Adana/20.00)

2- Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi play-off yarı final ilk maçında Fenerbahçe Beko, Beşiktaş Emlakjet'i ağırlayacak.

(İstanbul/20.30)

3- Türkiye Sigorta Türkiye Basketbol Ligi play-off final serisi üçüncü maçında Mersin Büyükşehir Belediyesi, Sigortam Net'i konuk edecek.

(Mersin/18.30)

4- 10. İşitme Engelliler Avrupa Futbol Şampiyonası, Türkiye'nin ev sahipliğinde sürüyor. Türkiye, yarı finalde Ukrayna ile karşı karşıya gelecek.

(Antalya/17.00)

5- Teniste sezonun ikinci grand slam turnuvası Fransa Açık'a (Roland Garros) ana tablo maçlarıyla devam edilecek.

(Paris)

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır.

Kaynak: aa