Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- TBMM'den

- İYİ Parti ve Saadet Partisinin Meclis grup toplantıları düzenlenecek.

- Genel Kurulda, Türk Silahlı Kuvvetleri deniz unsurlarının Aden Körfezi, Somali kara suları ve açıkları, Arap Denizi ve mücavir bölgelerdeki görev süresinin uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi görüşülecek.

(TBMM/10.30/09.15/14.00)

EKONOMİ FİNANS

1- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, kasım ayına ilişkin özel sektörün yurt dışından sağladığı kredi borcunu ve konut fiyat endeksini açıklayacak.

(Ankara/10.00/14.30)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne saldırıları ve insani krize ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

(Kudüs/Gazze/Kahire)

SPOR

1- Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Bakanlık konferans salonunda düzenlenecek "Aybüke: Öğretmen Oldum Ben" filminin gösterimine katılacak.

(Ankara/15.00)

2- Ziraat Türkiye Kupası'nda 5. tura; RAMS Başakşehir-Boluspor, Fenerbahçe-Adanaspor, Bitexen Antalyaspor-Siltaş Yapı Pendikspor, Gaziantep FK-Bodrumspor, Corendon Alanyaspor-Yılport Samsunspor ve Yukatel Adana Demirspor-Anagold 24Erzincanspor müsabakalarıyla devam edilecek.

(İstanbul/13.00/21.00/Antalya/13.00/Gaziantep/15.00/Antalya/17.00/Adana/19.00)

3- Basketbol BKT Avrupa Kupası'nın 15. haftasında Beşiktaş Emlakjet, Almanya'nın Vaolia Towers Hamburg, Türk Telekom ise İspanya'nın Dreamland Gran Canaria ekibine konuk olacak.

(Hamburg/21.30/Las Palmas/23.00)

4- Basketbol Şampiyonlar Ligi play-in turu üçüncü ve son maçında Pınar Karşıyaka, İspanya'nın Rio Breogan ekibini ağırlayacak.

(İzmir/20.30)

5- FIBA Kadınlar Avrupa Ligi'nde Fenerbahçe Alagöz Holding, Polonya'nın Polski Cukier UMCS Lublin, ÇBK Mersin ise İtalya'nın Virtus Segafredo Bologna ekibini ağırlayacak.

(İstanbul/19.00/Mersin/19.30)

6- FIBA Kadınlar Avrupa Kupası son 16 turu rövanş maçında Beşiktaş, Fransa'nın Tango Bourges Basket takımıyla deplasmanda karşılaşacak.

(Bourges/22.00)

7- CEV Erkekler Şampiyonlar Ligi gruplarının 6. ve son haftasında, A Grubu'nda Ziraat Bankkart, Yunanistan'ın Olympiakos takımını ağırlayacak, C Grubu'nda ise Halkbank, Portekiz'in Benfica ekibine konuk olacak.

(Ankara/20.00/Lizbon/22.00)

8- Erkekler CEV Kupası play-off turu rövanş maçında Arkas Spor, İspanya'nın Rio Duero ekibini ağırlayacak.

(İzmir/19.00)

9- CEV Erkekler Challenge Kupası çeyrek final rövanş maçında Galatasaray HDI Sigorta, Portekiz'in Fonte Bastardo Azores ekibini konuk edecek.

(İstanbul/20.00)

10- Hentbol Kadınlar Süper Lig'in 14. haftası, Konyaaltı Belediyespor-Yenimahalle Belediyespor maçıyla tamamlanacak.

(Antalya/16.00)

Gelibolu Yarımadası'nda 57. Alay Vefa Yürüyüşü Conkbayırı'nda sona erdi Gelibolu Yarımadası'nda 57. Alay Vefa Yürüyüşü Conkbayırı'nda sona erdi

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır.