Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Büyükşehir Belediyesini ziyaret edecek, saha incelemelerinde bulunacak, Valilik AFAD Toplantı Salonu'nda basın açıklaması yapacak.

(Hatay/13.30/14.30/18.00)

2- TBMM'den

- Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Bakanlığının çalışmaları hakkında Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonunu (KEFEK) bilgilendirecek.

(14.30)

- MHP ve DEM Parti grup toplantıları yapılacak.

(10.45/12.45)

- Genel Kurulda, Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine devam edilecek.

(15.00)

EKONOMİ FİNANS

1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ve Türkiye'nin ikinci astronotu Tuva Cihangir Atasever basın toplantısı düzenleyecek.

(Ankara/11.00)

2- Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Ticaret Müzakereleri Komitesi 3. Bakanlar Toplantısı'nın açılış ve kapanış konuşmalarını yapacak.

(İstanbul/14.00/17.30)

3- TÜİK, 2023 yılı hanehalkı tüketim harcaması istatistiklerini, nisan ayı ticaret satış hacim endeksi ile ciro endekslerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

4- Hazine ve Maliye Bakanlığı, 4 yıl vadeli iki tahvil ihalesi düzenleyecek.

(Ankara)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, BRICS Dışişleri Bakanları Toplantısı marjında düzenlenecek BRICS+ oturumuna katılacak.

(Nijniy Novgorod)

2- İsrail'in Gazze Şeridi'ne saldırıları ve insani krizin yansımaları izleniyor.

(Gazze/Kudüs)

SPOR

1- 2024 Avrupa Atletizm Şampiyonası'na İtalya'da devam edilecek.

(Roma/10.00)

2- 2024 Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında Polonya'da yaptığı kampı tamamlayan A Milli Futbol Takımı, şampiyonanın düzenleneceği Almanya'ya geçecek.

(Hannover)

***

Kayseri'de Jandarma Teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümü kutlandı Kayseri'de Jandarma Teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümü kutlandı

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır.

Kaynak: aa