Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920

Antalya'da otomobilin çarptığı yaya yaşamını yitirdi Antalya'da otomobilin çarptığı yaya yaşamını yitirdi

1- CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin davayı takip edecek, İzmir'in Selçuk ilçesindeki orman yangınından zarar görenlere geçmiş olsun ziyaretinde bulunacak, Didim-Bodrum arasındaki deniz otobüsü seferinin başlangıcı için düzenlenecek törene katılacak.

(Ankara/09.00 İzmir/13.45/Aydın/15.30)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Teknolojinin Lider 100leri Mezuniyet Töreni'ne iştirak edecek.

(İstanbul/19.30)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- ⁠İsrail'in Gazze Şeridi'ne saldırıları ve insani krizin yansımaları izleniyor.

(Gazze/Kudüs)

GÜNCEL

1- Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezi'nde 2024 Yılı Yaz Kur'an Kursları açılış programına katılacak.

(Samsun/10.30)

2- Yükseköğretim Kurulu Başkanı Erol Özvar, Trakya Üniversiteler Birliği 23. Üst Kurul Toplantısı'na ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Senato Toplantısı'na iştirak edecek.

(Balıkesir/14.00/16.00)

SPOR

1- Almanya'da düzenlenen 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın (EURO 2024) son 16 turunda Fransa-Belçika ve Portekiz-Slovenya maçları yapılacak.

(Düsseldorf/19.00/Frankfurt/22.00)

2- A Milli Futbol Takımı, EURO 2024'te 2 Temmuz Salı günü Avusturya ile yapacağı son 16 turu maçının hazırlıklarını tamamlayacak. Teknik direktör Vincenzo Montella ve milli futbolcu Mert Müldür Leipzig Stadı'nda düzenlenecek basın toplantısında soruları cevaplayacak.

(Barsinghausen/11.00/Leipzig/21.00)

3- Teniste sezonun üçüncü grand slam turnuvası Wimbledon'da ana tablo maçları 1. tur mücadelesiyle başlayacak.

(Londra)

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır.

Kaynak: aa