Toplu sözleşme görüşmeleri bugün başlıyor. 7. yapılacak olan toplu sözleşme görüşmelerinden memurların beklentilerine yönelik açıklama Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan'dan geldi. Geylan'ın açıklaması şöyle:

TES Genel Başkanı Geylan, daha etkin ve verimli kamu hizmetinin ön koşulunun, kamu çalışanlarınınsorunlarının çözüldüğü ve beklentilerinin karşılandığı daha huzurlu çalışma ortamının oluşturularak sağlanabileceğini söyledi.

Hükümetten beklentilerinin Cumhuriyetin yüzüncü yılında kamu çalışanlarının yüzünü güldürecek bir sonuçla süreci nihayete erdirecek yaklaşımla toplu sözleşme masasında yer alması gerektiğini kaydeden Genel Başkan açıklamasında şu satırlara yer verdi:

“Memur, devletin vatandaşa dönük yüzüdür. Daha etkin ve verimli kamu hizmetinin ön koşulu, kamu çalışanlarının sorunlarının çözüldüğü ve beklentilerinin karşılandığı daha huzurlu çalışma ortamının oluşturulmasıyla sağlanabilecektir. Bu itibarla Hükümetten beklentimiz, Cumhuriyetin yüzüncü yılında kamu çalışanlarının yüzünü güldürecek bir sonuçla süreci nihayete erdirecek yaklaşımla masaya gelmesidir.”