Eğitim Gücü Sendikası Denizli İl Başkanı Osman DAĞLI'nın mesajı şöyle:
Son bir yıldır Denizli’de her yerde Eğitim İş Sendikasının okul okul gezerek yetkili sendika olduklarında yüksek promosyon alacaklarını söyleyerek üye yapmaya çalışmıştı. İlgili Sendika Eğitim Bir Sen’in promosyon konusunda pasif kaldıklarını kendilerinin ise yüksek miktarlara imza atacaklarını sanki bankalarla anlaşması varmışçasına vaad etti. Eğitim çalışanlarının içinde bulundukları ekonomik zorluğu, geçim sıkıntısını menfaatleri uğrunda adeta istismar etmiştir. 

Bayram tatilinde ek ders ücreti ödemesi yapılacak öğretmenler, görevliler kimler? Bayram tatilinde ek ders ücreti ödemesi yapılacak öğretmenler, görevliler kimler?

2023 Seçimlerinde de idareci listeleri hazırladıkları bildiğimiz için bize çok garip gelmedi. Ancak eğitim çalışanlarımız açısından içimiz de acımadı değil. 

Eğitim çalışanlarını sendikalarına davet etmek için icraatlerinden değil de promosyon vaadinden bahsetmeleri sendikacılık anlayışlarının en güzel örneği. Öylesine güzel bir hareket yaptılar ki üzerine söyleyecek söz bulmak cidden zor. 

Tekrardan “geçmiş olsun” diyor gelecekte başarılar diliyorum.