Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Kura Çekim Tarihi açıklandı Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Kura Çekim Tarihi açıklandı
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, haklarında FETÖ ile bağlantılı oldukları yönünde iddia olan Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile ilgili soruşturma başlattı. İçlerinde halen görevde olan TSK mensuplarının da bulunduğu 73 kişi hakkında gözaltı karar verildi.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunca FETÖ/PDY  ankesör/büfe gibi sabit hatlar soruşturmaları devam ediyor.
Başlatılan soruşturma kapsamında, ardışık olarak ve aynı ankesörlü kart ile birlikte arandıkları tespit edilen ve örgütsel mensubiyetlerine dair itirafçı beyanı, ümit yapılanması gibi deliler elde edilen şüpheliler tespit edildi.
53’ü kapatılan askeri okul öğrencisi olan ve aralarında halen görevde bulunan askerlerin de bulunduğu toplam 73 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.
İstanbul merkezli 25 farklı ilde 73 şüpheli hakkında eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda 57 şüpheli yakalandı.

GÖZALTI KARARI VERİLEN ASKERLER
Haklarında gözaltı kararı verilen 20 şüphelinin dağılımı şöyle;
Hava Kuvvetleri Komutanlığı mensubu 1 Üsteğmen (Görevde), 2 Astsubay (Görevde), 1 üsteğmen (İhraç), 1 Teğmen ( İhraç ), 1 Astsubay ( İhraç), 1 Astsubay ( emekli), Jandarma Genel Komutanlığı 1 Üsteğmen ( Görevde ), 1 Uzman avuş ( Görevde ), 1 Uzman avuş ( İhraç ) Kara Kuvvetleri Komutanlığı 1 Yüzbaşı( Görevde ), 2 astsubay ( görevde ), 1 Yarbay ( İhraç ), 1 Yüzbaşı ( İhraç), 2 Astsubay ( İhraç), 1 Uzman Onbaşı ( İhraç),1 sözleşmeli er ( İhraç ), 1 Uzman avuş ( Emekli )