Öğrenci Servis Ücretlerine Sömestr Tatil Zammı Öğrenci Servis Ücretlerine Sömestr Tatil Zammı

Türkiye'de büyük yankı uyandıran olay 11 Ağustos 2020 tarihinde saat 22.30 sıralarında, Seyhan ilçesi Kurtuluş Mahallesi'nde meydana geldi. Emekli coğrafya öğretmeni Şeref Polat'ın (67) bankadaki 1.000000TL'si ile 300 dönüm arazi ve 4000 metrekare arsanın aile içinde paylaşımına karar verildi. Lakin dönemin Hatay Vali Yardımcısı olan Tolga Polat'ın, mal paylaşımında anlaşamadığı annesi Afiyet İkbal ve avukat kardeşi Altuğ Polat ile arası açıldı. Şeref Polat para ve malın büyük kısmını Tolga Polat'a vermek istedi. Bu gelişme üzerine Afiyet İkbal ile avukat oğlu, Şeref Polat’ın 'akli dengesinin yerinde olmadığı' gerekçesiyle vesayet davası açtı. Duruşması görülecekdava öncesi Şeref Polat, Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinden 'akıl sağlığı yerindedir' raporu aldı.

ANNESİNE VE KARDEŞİNİ VURDU

Tolga Polat ise davanın bir gün öncesinin akşam saatlerinde annesi, babası ve kardeşinin yaşadığı apartmana gelerek kardeşini 3'üncü katın merdiveninde tabancayla vurarak öldürdü. Ardından 6'ncı kattaki daireye çıkan Polat, burada da kendisini banyoya kilitleyen annesini vurdu. Polat, çifte cinayetin ardından olay yerine gelen polis ekipleri tarafından yakalandı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Polat, tutuklandı.
Sanık Tolga Polat ise olay nedeniyle pişman olduğunu belirterek tahliye ve beraat talebinde bulundu.Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Tolga Polat hakkında 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle Adana 14'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

PİŞMAN OLDUĞUNU BELİRTTİ

Mahkemenin bugün yapılan karar duruşmasına tutuklu sanık olan Tolga Polat, cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden katıldı. Tarafların avukatları, mahkeme salonunda hazır bulundu. Cumhuriyet Savcısı, esasa ilişkin mütalaasını tekrar edip sanığın ruhsatlı tabancasıyla annesi ve kardeşinin bulunduğu eve gittiğini, önce apartman merdiveninde karşılaştığı kardeşi Altuğ Polat'ı, daha sonra eve girerek annesi Afiyet İkbal Polat'ı öldürdüğünü anlattı. Savcı, sanığın, 'alt veya üst soya karşı kasten öldürme' suçundan 2 kez ağırlaştırılmış

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET VE 22 YIL 6 AY HAPİS CEZASI ALDI

Mahkeme heyeti, tutuklu sanık Tolga Polat'ı kardeşine yönelik öldürme eylemi nedeniyle 'alt soya karşı kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet, annesine yönelik eylemi sebebiyle de 'üst soya karşı kasten öldürme suçundan' iyi hal indirimiyle 22,5 yıl hapis cezasına çarptırdı. Heyet, sanığın tutukluluk halinin devamına da karar verdi.