Yeni ÖMK’da uzman öğretmenlikle ilgili önemli değişiklik geliyor Yeni ÖMK’da uzman öğretmenlikle ilgili önemli değişiklik geliyor

Kendisi de yıllarca Samsun’ da eğitimci olarak görev yapan Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası Genel Başkanı Oğuz Özat, şube açılış programı kapsamında Samsun’ da temaslarda bulundu.  Sayın genel başkana 16-18 Mayıs 2024 tarihleri arasındaki ziyaret programında Eğitim Gücü Sen Samsun İl Başkanı Ümit KOYUNCU ve beraberindekiler eşlik etti. 

Eğitim Gücü Sen Genel Başkanı ve Samsun il yönetimi, Samsun temasları kapsamında Vezirköprü, Bafra ve Çarşamba, Terme, Aycacık ilçelerinde eğitim çalışanlarıyla bir araya geldi. Salıpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de ziyaret edilerek bölgenin eğitim çalışmaları yerinde değerlendirildi. 

Oğuz Özat’ ın Samsun programı kapsamında 18 Mayıs 2024 Cumartesi günü Eğitim Gücü Sen Samsun Şube açılışı da gerçekleştirildi. Oğuz Özat yaptığı açıklamada  Samsun’ un eğitim çalışmaları açısından önemli bir bölge olduğunu belirterek Eğitim Gücü Sen’ in  a-politik sendikacılığın Türkiye’deki tek temsilcisi olduğunu ifade etti. Eğitim Gücü Sen Samsun il başkanı Ümit Koyuncu da Samsun genelinde sendikanın hukuktan güç alan ve kurucu değerlerden taraf olan yaklaşımı ile çalışmaların aktif biçimde sürdürüleceğine değindi ve eğitim çalışanlarını desteğe çağırdı. 

Sarsıcı bir olayla gündeme gelen öğretmene dönük şiddet konusu ile yeni Öğretmenlik Meslek Kanunu için sendikanın talepleri ve öğretmenlerin ekonomik ve sosyal hakları ve özlük haklarının geliştirilmesi gibi konular Özat’ ın Samsun programında gündemini de oluşturdu.