Uzman öğretmenlik sınavı tarihe karıştı Uzman öğretmenlik sınavı tarihe karıştı

Milli eğitim Bakanlığının öğretmen atama takvimi açıklaması bekleniyor. Şubat ayında yapılan öğretmen atamaları bu yıl için iptal edildi ve sonraki aylara bırakıldı. Şubat ayinin son günlerine geldiğimiz şu dönemde bakanlık tarafından henüz bir takvim açıklanmadı. Bu nedenle 100 binlerce atama bekleyen öğretmen, MEB'in öğretmen atama takvimini açıklamasını bekliyor. Peki öğretmen atamaları ile ilgili açıklama ne zaman yapılacak, bakanlık ne zaman öğretmen atama tarihini duyuracak? Konuyla ilgili açıklama Eğitim Bir Sen Şube başkanı yardımcısından geldi

2024 yılı Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen atama takvimi için geri sayım devam ediyor. 100 binlerce öğretmen, atamalara başvurmak ve atanabilmek için bakanlık tarafından yapılacak açıklamayı bekliyor. Bakanlık tarafından yapılacak açıklamada öğretmen atamalarının ne zaman başlayacağı ve sürecin nasıl işleyeceği ile birlikte hangi branşa kaç öğretmen ataması yapılacağı yani kontenjan dağılımı da belli olacak. Böylece branş bazında öğretmenler de önünü görebilecek. Bakanlıktan bugüne kadar atama takvimi ile ilgili net bir açıklama gelmezken önümüzdeki hafta atama takvimi açıklanması bekleniyor. Bu yöndeki açıklama ise Van Eğitim Bir Sen şube başkanı yardımcısından geldi.

EBS şVan Şube Başkan Yardımcısı Harun Yeşilova, mEB'in öğretmen atama takvimini önümüzdeki hafta duyuracağını belirtmişti. Yeşilova şu açıklamayı yapmıştı:

arkadaşlar henüz kesin bir bilgi yok ama önümüzdeki hafta öğretmen atamaları açıklanma ihtimali var."

Yeşilova'nın bu açıklamasına göre geçtiğimiz cuma gününe kadar öğretmen atamalarına yönelik açıklamanı yapılması bekleniyordu. Ancak hafta bitmesine rağmen bakanlıktan bu yönde bir açıklama gelmedi. Şimdi gözler önümüzdeki haftaya çevrildi.

Sizler de öğretmen atamaları ile ilgili düşüncelerinizi yorum kısmına yazarak sesinizi yetkililere duyurabilirsiniz.