E-Okul sayfasına girişinizi yapınız.
 
'Sınav Bilgileri' bölümünün altında bulunan 'Öğrenci Bilgileri' kısmına tıklayınız.
 
Önünüze çıkan panelde ikinci sırada bulunan 'Devamsızlık Bilgisi'ne giriniz.
 
E Okul devamsızlık bilgileriniz altta bulunan panelde yer alıyor
 

e-Okul Devamsızlık Sorgulama Nasıl Yapılır?

 
https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresine tıkladıktan sonra üst kısımda yer alan 'Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş' bölümüne tıklayınız.
 
Ardından 'Öğrenci T.C. Kimlik No' ve 'Öğrenci Okul No' kısımlarını doldurup yandaki kutuda yazan rakamları sağ taraftaki boş alana giriniz.
 
Açılan sayfada karşınıza her açılışta farklı sorular gelecektir. Bu sorular öğrencinin kimlik bilgilerini doğrulamak amaçlıdır. Bilgileri doğru ve eksiksiz girdikten sonra öğrencinin fotoğrafını seçiniz.
 
İşlemleri yaptıktan sonra alt kısımda yer alan 'Tamam' butonuna tıklayarak e okula giriş sağlayabilirsiniz
 

Nakiller Ne Zaman Başlayacak?

 
2. Dönemle beraber beklentilerin arttığı ortaöğretim lise nakil tarihleri ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı'ndan henüz bir açıklama yapılmadı. İlerleyen günlerde açıklama yapılması bekleniyor. Bakanlık tarafından yapılan nakil işlemlerine ilişkin açıklamada şu ifadeler yer almıştı:
Nakil ve geçiş işlemleri; Ortaöğretim kurumları arasında nakil ve geçişler, 37'nci madde hükümleri çerçevesinde; merkezi sınavla öğrenci alan okulların açık kontenjanlarına, öğrencinin; Merkezi sınav puanının naklen gitmek istediği okuldaki aynı sınıf seviyesinde yerleştirme sonucunda oluşan en düşük puanlı öğrencinin puanından az olmaması kaydıyla puan üstünlüğüne göre yapılır. Ortaöğretim kayıt alanı içindeki okullara tercihe bağlı olarak yapılır. Okulların açık kontenjanları e-Okul sisteminde ilan edilir.