Diyanet'ten Umre AÇıklaması: Türkiye, ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, Endonezya, Pakistan, İran, Hindistan, Mısır, Lübnan Dahil 33 Ülkeden Kabul Edilmeyecek

Diyanet İşleri Başkanlığı, umre ile ilgili açıklama yaptı. Sudi Arabistan'ın umre ile ilgili kararına değinen Diyanet, Covid-19 vakaları nedeni ile tedbirler alındığını ve aralarında Türkiye, ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, Endonezya, Pakistan, İran, Hindistan, Mısır, Lübnan gibi ülkelerin de olduğu 33 ülkeden ziyaretçi alınmayacağını bildirdi.

Diyanet'ten Umre AÇıklaması: Türkiye, ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, Endonezya, Pakistan, İran, Hindistan, Mısır, Lübnan Dahil 33 Ülkeden Kabul Edilmeyecek
08 Ağustos 2021 - 17:17 - Güncelleme: 08 Ağustos 2021 - 17:24
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Sudi Arabistan'ın açıklamasına dayanılarak yapılan açıklamada Türkiye'nin de dahil olduğu 33 ülkeden umre için ziyaretçi alınmayacağına ve bu ülkelerle ilgili listenin zaman zaman güncelleneceğine vurgu yapıldı.

Dİyanetten yapılan açıklama şöyle:

"Duyuruda umre ziyaretinde bulunacakların, Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi'de ibadet edeceklerin, Suudi Arabistan'da onaylı Kovid-19 aşılarını yaptırmalarının ön koşul olduğu belirtilmiştir. Ayrıca Kovid-19 tedbirlerine riayet edilerek günlük 60 bin, aylık ise yaklaşık 2 milyon umrecinin kabul edileceği kaydedilmiştir.
Bununla beraber hangi ülkelerden umreci kabul edileceği ve ülkelere kaç kişilik kontenjan verileceğinin ise ülkelerin vaka sayıları da göz önünde bulundurularak ilerleyen günlerde netleşeceği paylaşılmıştır.
Ancak şu an için Türkiye, ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, Endonezya, Pakistan, İran, Hindistan, Mısır, Lübnan'ın da bulunduğu 33 ülkeden umreci kabul edilmeyecek, bu listeler ilerleyen günlerde belli periyotlarla güncellenecektir. Konuyla ilgili yeni gelişmeler olduğunda vatandaşlarımızla paylaşılacaktır."


Dikkatinizi Çekebilir:
ÖĞRETMENLERE EYLÜL AYI İÇİN SINAV GÖREVİ... TIKLAYINIZ


Bu haber 177 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum