Devamsızlık için yeni düzenleme müdürlere beklenen yetki verildi Devamsızlık için yeni düzenleme müdürlere beklenen yetki verildi

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki okullarda görev yapan çok sayıda öğretmenin görev yerini değişmesine sayılı günler kaldı. Bakanlık tarafından açıklanan takvime göre bayram sonrasında çok sayıda öğretmeni yeri değişecek. Takvim çerçevesinde ataması gerçekleştirilen öğretmenler eski kurumlarından ayrılarak yeni görev yerlerine gidip göreve başlayacaklar. İşte detaylar:

Milli Eğitim Bakanlığının yayımladığı takvim doğrultusunda MEB yönetici atama ve yer değiştirme başvuruları bugün sona erdi. Bulundukları kurumda dört yıl görev yapan yöneticiler kendi kurumlarına ve başka kurumlara atama talebinde bulunabildi. Bulundukları kurumda sekiz yıl görev yapmış olan yöneticiler ise başka okullara ve kurumlara tayin istemek durumunda kaldı.

Başvuruların sona ermesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığında yönetici atama işlemleri gerçekleştirilecek. Atamaları gerçekleşen öğretmenler idareci olarak atanandıkları yeni kurumlarda görevine başlayacaklar. Bu kapsamda çok sayıda öğretmenin yerinin değişmesi bekleniyor.

Yönetici atamalarında atamalar puan üstünlüğüne göre gerçekleştirilecek. Atamaların sonuçları 16 Nisan 2024 tarihinde açıklanacak. Ataması gerçekleştirilen yöneticiler atandıkları kurumda yeni görevine başlayacak. Bu süreç ilk atama yöneticiler ve geçmişte yöneticilik yapmış olanların atamaları ile devam edecek. Yönetici atamaları temmuz ayının sonuna kadar devam edecek ve 31 Temmuz'da sonuçlanacak. Böylece Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan çok sayıda idarecinin ve öğretmenin mevcut görev yerleri değişmiş olacak.