Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, ildeki yabancılarla ilgili sözleri ve eylemleri nedeni ile üyesi olduğu Cumhuriyet Halk Partisi tarafından disipline sevk edildi. CHP Yüksek Disiplin Kurulu, Tanju Özcan hakkındaki kararı vermek üzere toplanarak, 1 yıl süre ile CHP üyeliğinden men kararı verdi. CHP tarafından verilen kararı Özcan hukuki bulmadı.

CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Eski milletvekili ve televizyon yorumcusu Barış Yarkadaş, tv100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel, gazeteciler Hacı Yakışıklı ve Şaban Sevinç, Fuat Uğur; Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programına konuk olarak katıldı. Özcan yaptığı açıklamada,

"Böyle bir karar bekliyordum. Son anda doğruyu görürler inşallah böyle karar vermezler diye beklenti içerisindeydim. Burada verilen bir siyasi karardı. Onlar (YDK) siyaseten vermeleri gereken kararı verdiler. ‘CHP Atatürkçü ve Türk milliyetçisi olan kişilerden rahatsız, bunları partiden uzaklaştırmak istiyor’ algısı vardı kamuoyunda. Bu algıyı kuvvetlendirdiği için üzülüyorum. Etik olmaz gerekçesiyle Sayın Genel Başkan benimle hiç görüşmedi" dedi.

Hamsinin fiyatı belli oldu, hamsi kaç TL'den satılıyor Hamsinin fiyatı belli oldu, hamsi kaç TL'den satılıyor

"HDP KÜRTLERİN PARTİSİ FALAN DEĞİL"

Özcan "HDP Kürtlerin partisi falan değil. HDP Kürt vatandaşlarımızın asıl sorunlarına hiç değinmiyor. Kandil’in sözcülüğünü yapmaya devam ediyor. HDP’ye bu anlamda çok fazla yaklaşılmasının doğru olmadığını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

"GÜRSEL BEY BENİM PARTİLİLİĞİMİ TEST EDEMEZ"

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in "HDP'ye bakanlık verilebilir" sözlerine Özcan'ın tepki göstermesi sonrası Tekin "O şahıs CHP'li değildir, üyeliği askıya alınmıştır" demişti. Bu sözler üzerine Özcan "Gürsel Bey benim partililiğimi test edemez, ben de onunkini edemem" dedi.

"100 BİN İMZAYI TOPLAYIP ADAY OLMAYI DÜŞÜNÜRÜM"

Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili olarak da konuşan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan

"Tarihin bana bir vazife yüklediğini düşünürsem aday olmaktan geri durmam. 100 bin imzayı toplayıp aday olmayı düşünürüm." açıklamasını yaptı.

"ADI GEEN ARKADAŞLARIMIZIN DAHA KOLAYLIKLA KAZANABİLECEĞİNİ SÖYLEDİM"

tv100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel'in "İmamoğlu’nun ve Yavaş’ın Kemal Kılıçdaroğlu’ndan daha fazla oy alacağına mı inanıyorsunuz?" sorusuna ise Özcan

" Benim gördüğüm o. Sayın Kılıçdaroğlu kazanamaz diye bir iddiam yok. Adı geçen arkadaşlarımızın daha kolaylıkla kazanabileceğini söyledim" dedi.

"BENDEN ASLA ELEBİ IKMAZ"

Sosyal medya hesabı üzerinden bir takipçisinin "sen de mi Mehmet Ali elebi gibi olacaksın?" sorusuna yanıt veren Tanju Özcan,

"Mehmet Ali elebi’yi takip etmeyi bıraktım. Teğmen Mehmet Ali elebi ile bugünkü elebi arasında çok ciddi fark var. Benden asla bir elebi çıkmaz" dedi.