SARAYBOSNA (AA) - Bosna Hersek'ten, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenler için 2 tır yardım malzemesi yollandı.

Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'daki Saraybosna Eğitimi Geliştirme Vakfı'na (SEDEF) ait Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nin (IUS) spor salonunda, Türkiye'deki depremzedeler için toplanan 2 tır ayni yardım Türkiye'ye uğurlandı.

IUS Öğrenci ve Kariyer Merkezi Yöneticisi Hilal Yanık, AA muhabirine, üniversite bünyesinde toplanan son sevkiyatın Türkiye'ye yollandığını söyledi.

Yanık, IUS'nin, Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçiliğince ülkedeki ana toplama merkezi seçildiğini anımsatarak, ayni yardımların üniversite öğrencilerinden 241 gönüllü tarafından paketlenerek tırlara taşındığını ifade etti.

Brezilya'da üst düzey yetkililere suikast yapmayı planlayan suç örgütü çökertildi Brezilya'da üst düzey yetkililere suikast yapmayı planlayan suç örgütü çökertildi

IUS'den daha önce de yardım tırlarının yollandığını kaydeden Yanık, "Bugün yola çıkan tırlarda, bebek bezleri, hijyen ürünleri, kadın paketleri, battaniye ve çok sayıda ısıtıcı bulunmaktadır." dedi.

Yanık, "Bosna Hersek genelinden çok fazla yardım toplandı. Zenica şehrindeki bir anaokulu öğretmeni, öğrencileriyle birlikte çok sayıda bebek ürünleri topladı." ifadesini kullandı.

Üniversitede deprem bölgelerinden 71 öğrencinin bulunduğuna işaret eden Yanık, bu öğrencilerle, sık sık bir araya gelerek, ihtiyaçları doğrultusunda ellerinden geleni yaptıklarını belirtti.