İSTANBUL (AA) - Kerevitaş çatısı altında faaliyet gösteren Bizim Yağ ve SuperFresh herkes için erişilebilir markalar olma hedefiyle yeni bir işbirliğine adım attı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Kerevitaş markalarından Bizim Yağ ve SuperFresh, görme engelli bireyler için yapay zeka destekli çözümler üreten BlindLook ile yeni bir iş birliğine başladı. Bu iş birliği kapsamında Bizim Yağ'ın YouTube'da yaklaşık 600 bin aboneye sahip olan "Hamur Bizim İşimiz" kanalındaki tariflerinin yanı sıra SuperFresh ürünlerine ilişkin içerikler ve pişirme yöntemleri de, BlindLook uygulaması üzerinden görme engelli kullanıcıların erişimine açıldı.

Hayata geçirilen bu işbirliği sayesinde yapay zeka ve ses odaklı teknolojiler kullanılarak görme engelli bireylerin yemek yapma deneyimini kolaylaştırmak amaçlandı. Bizim Yağ ve SuperFresh kapsayıcılık konusunda attığı öncü adımlarla BlindLook tarafından görme engelliler için yenilikçi ve erişilebilir uygulamalar geliştiren markalara verilen "EyeBrand" (Görme Engelliler İçin Marka) ünvanını kendi kategorilerinde ilk markalar olarak almaya hak kazandı.

- "Superfresh ve Bizim Yağ ürünlerini herkes için erişilebilir kılmayı hedefliyoruz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kerevitaş CMO'su Gülizar Öcal, kapsayıcılık ve erişilebilirlik hedefiyle yenilikçi projeleri hayata geçirmeye devam ettiklerini belirterek "Türkiye'nin lider dondurulmuş gıda ve yağ şirketi olarak, kapsayıcılıkta da öncü olmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda SuperFresh ile 7.5 milyon, Bizim Yağ ile 11 milyon olmak üzere yılda toplamda 18.5 milyon haneye ulaşan Kerevitaş markalarının mutfaklara kattığı lezzet ve pratikliğin herkes için erişilebilir olmasına önem veriyoruz." ifadelerini kullandı.

Mobilya üreticisi firma İzmir'deki ikinci mağazasını açtı Mobilya üreticisi firma İzmir'deki ikinci mağazasını açtı

BlindLook ile başladıkları yeni iş birliği ile Bizim Yağ ve SuperFresh'in tarif ve içeriklerini yapay zeka ve teknoloji sayesinde görme engelli tüketicilerin erişimine açtıklarını aktaran Öcal "Bu uygulamayla kendi kategorilerinde ilk olarak "EyeBrand” (Görme Engelliler İçin Marka) ünvanını alan markalarımızın diğer kurumlara da ilham olmasını diliyorum." açıklamasında bulundu.

BlindLook kurucu ortağı Sadriye Görece de BlindLook olarak, erişilebilirliğin ve kapsayıcılığın, hayatın her alanında öncelikli olması gerektiğine inandıklarını vurgulayarak, "Bu anlayış doğrultusunda ürün ve hizmetlerini teknolojimizle kapsayıcı hale getiren markaları EyeBrand ağımıza dahil ediyoruz. Kerevitaş'ın lider markaları Bizim Yağ ve SuperFresh’in de bu sorumluluk anlayışıyla bizlere destek olması ve EyeBrand ağımıza dahil olması mutluluk verici. Eşit ve özgür dünya hayalimizi gerçekleştirme yolunda bizimle birlikte yürüdüğü için Kerevitaş ve markalarına çok teşekkür ederiz." dedi.