BİLSEM sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı, BİLSEM sonuçlarını açıkladı. BİLSEM'e başvuru yapan öğrencilerin merakla beklediği sonuçlar nihayet belli oldu.

Millet İttifakı'nın eğitim ve öğretmen vaatleri açıklandı Millet İttifakı'nın eğitim ve öğretmen vaatleri açıklandı

MEB BİLSEM SONULARI AIKLAMASI

Milli Eğitim bakanlığı tarafından 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılında Bilim ve Sanat Merkezlerinde Eğitim Alacak Öğrencilerin Bireysel Değerlendirme Sonuçları ile ilgili olarak yapılan açıklama şöyle:

2022-2023;eğitim öğretim yılından itibaren bilim ve sanat merkezlerimizde (BİLSEM) eğitim alacak öğrencilerin yetenek alanlarına göre değerlendirmeleri tamamlanmıştır. Tüm sınıf düzeyleri için taban puan genel zihinsel yetenek alanında 130, resim yetenek alanında  85, müzik yetenek  alanında ise 70 puan olarak belirlenmiştir.
Bilim ve sanat merkezlerine kayıt hakkı kazanan öğrencilerimiz 29 Ağustos-9 Eylül 2022  tarihleri arasında  örgün eğitim kurumlarının bağlı olduğu il/ilçelerin sorumluluk alanında yer alan bilim ve sanat merkezlerine kayıtlarını yaptırabilecektir.

BİLSEM SONULARI NASIL ÖĞRENİLİR SONU SORGULAMA SONU ÖĞRENME

Genel zihinsel, resim ve müzik yetenek alanlarında yapılan değerlendirme sonuçlarına ilişkin itirazlar 22-26 Ağustos 2022 tarihleri arasında öğrenci velileri tarafından il millî eğitim müdürlüklerine yapılacaktır.
Sonuçlar için https://www.meb.gov.tr/sinavlar/sorgu/diger/Ss/2022/bilsem_19082022_dvutmzybc/Ss.asp tıklayınız.