2023-2024 eğitim öğretim yılı 14 Haziran Cuma günü itibari ile resmen sona erdi. 20 milyondan fazla öğrenci öğretmenleri tarafından hazırlanan karneleri aldı ve yaz tatiline girdi. Öğretmenler ise henüz tatile giremedi. Öğretmenler haziran mesleki çalışma seminerlerini tamamladıktan sonra 1 Temmuz itibari ile yaz tatiline girmiş olacak. Bayram tatiline de denk gelen seminerlerle ilgili öğretmenlere önemli bir görev tebliğ edildi. İşte detaylar:

Haziran ayı öğretmen seminerleri normal şartlar altında 17 Haziran 2024 pazartesi günü itibari ile başlamış olacaktır. Ancak bu tarihlere Kurban Bayramı'nın denk gelmesi nedeniyle öğretmenlerin seminerleri 24 Haziran 2024 pazartesi günü başlayacak. 2023-2024 eğitim öğretim yılı öğretmen mesleki çalışmalarında yeni bir dönem başlayacak. Öğretmenlere, yeni müfredat ile ilgili bilgiler verilecek, öğretmenler yeni müfredat üzerinde çalışmalar yapacak. Milli eğitim bakanlığı tarafından hazırlanan müfredat ile ilgili detaylar DYS üzerinden öğretmenlere gönderildi.

Rehber Öğretmenler ağustos ayında 6000 TL civarında ödeme alacak Rehber Öğretmenler ağustos ayında 6000 TL civarında ödeme alacak

BAYRAM TATİKİNDE MÜFREDAT İNCELENECEK VE RAPOR HAZIRLANACAK

DYS Üzerinden öğretmenlere gönderilen resmi yazıda, yeni müfredat ile ilgili bilgiler yer aldı. Öğretmenler, bayram tatili sürecinde gönderilen bu müfredatın kendi sınıfı ile ilgili olan kısmı inceleyecek ve bir rapor hazırlayacak. Hazırlanan raporlar 24 Haziran 2024 tarihinde başlayacak olan seminerlerde öğretmenler arasında tartışılacak. Zümre ve şube öğretmenleri kendi aralarında kendilerini ilgilendiren müfredat konusunda görüşmeler yapacak. Her bir öğretmen tarafından hazırlanan raporlar ortak rapor haline getirilecek ve okul yönetimine konulacak. 

Öğretmenler DYS üzerinden gönderilen yazıyı inceleyerek yeni müfredat ile ilgili detaylara ulaşabilirler.