Açık Öğretim Fakültesi AÖF kayıt yenileme işlemleri için tarihler Anadolu Üniversitesi tarafından kamu ile paylaşıldı.AÖF kayıtları ne zaman yapılacak kayıt tarihleri ve detaylar neler?

Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan Açıklamaya göre AÖF kayıt yenilemeleri 01 Şubat 2024 Perşembe günü başlayacak, 11 Şubat 2024 Pazar günü sona erecek.

Örgün eğitim yapmak üzere Üniversiteye gitmek için şartları uygun olmayanlar ya da dışarıdan okumak isteyenler için uzaktan eğitim sağlayan açıköğretim fakültesi AÖF kayıt yenileme işlemleri 1 Şubat 2024 tarihinde başlayacağı duyuruldu. Kayıt yenileme işlemi, AMF Ders Seçimi (Ekle-Sil) ve Kayıt Yenileme Bedelinin Ödenmesiyle gerçekleşecek.

AÖF KAYIT YENİLEME TARİHLERİ KAYITLAR NE ZAMAN?

Açıköğretim Fakültesi AÖF tarafından paylaşılan akademik takvime göre bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri 1 Şubat ile 11 Şubat tarihleri arasında yapılacak.

AÖF KAYIT YENİLEME ADIMLARI

Açıköğretim fakültesi için Kayıt yenileme işlemi aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu bağlantısından öğrenci şifresi veya e-devlet şifresi ile yapılacak.

Kayıt yeniletecek öğrencilere Fakülte tarafından ders ataması yapılmayacak, öğrenci 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde en fazla 10 ders seçebilecek.

Kayıt yenileme işlemini yapan öğrenciler aosogrenci.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Bilgi bağlantısından kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kayıt yenileme tarihleri içinde mutlaka kontrol etmelidir.

Derslerin seçimi aşağıdaki seçenekler doğrultusunda öğrencinin planlamasına bağlıdır.

GNO 0-1,99 arasında olan öğrencilerin ders seçimi;

Öncelikle varsa FF harf notlu dersleri ile daha önce almadığı dersleri seçmesi önerilmektedir.

 Akademik uyarı aldığından dolayı GNO'sunu 2,00'a yükseltmek için CD, DC ve DD harf notlu
dersleri de seçebilir.

 GNO'sunu daha da yükseltmek için AB-CC arasındaki harf notlu dersleri de seçebilir.

GNO 2,00-4,00 arasında olan öğrencilerin ders seçimi;

 Öncelikle varsa FF harf notlu dersleri ile daha önce almadığı dersleri seçmesi önerilmektedir.

 GNO'sunu daha da yükseltmek için AB-DD arasındaki harf notlu dersleri de seçebilir.

AÖF KAYIT YENİLME ÖDEMESİ

Ders seçimine göre ödeme bilgileri oluşan öğrenciler, ödemelerini yaparak kayıtlarını yeniletebilir. Kayıt yenileme tarihleri içinde ödeme bilgileri aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu bağlantısından görülebilir ve ödeme yapılabilir. 
Güz/Bahar Dönemi kayıt yenileme için kesin karar vermeden ödeme yapmayınız. Güz/Bahar Dönemi kayıt yenileme için yatırılan Dönem Öğretim Materyal Ücreti ile Dönem Öğrenim Ücreti/Dönem Öğrenci Katkı Payı tutarları iade edilmez ve ödeme yapıldıktan sonra kayıt yenileme işleminden vazgeçilemez. 

Kayıt yenileme için yapmanız gereken ödemeleri Ziraat Bankası aracılığıyla kayıt yenilemenin son günü saat 22:30’a kadar aşağıdaki ödeme yöntemlerinden biriyle gerçekleştirebilirsiniz:

• Kredi Kartı/Banka Kartı ile Ödeme

Bakan Tekin protokolü açıkladı yeni eğitim öğretim yılında hayata geçecek Bakan Tekin protokolü açıkladı yeni eğitim öğretim yılında hayata geçecek

• İnternet Bankacılığı ile Ödeme

• ATM’den Ödeme (Kartlı/Kartsız)

• Mobil Bankacılık ile Ödeme