Sözleşmeli personel, ücretli öğretmen ve taşeron işçilerine kadro müjdesi Sözleşmeli personel, ücretli öğretmen ve taşeron işçilerine kadro müjdesi

SALDIRGAN TUTUKLANDI

 
Konuyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Dr. Ebru Ergin Bakar’ı darbeden şüpheli Feray Y., 3359 sayılı kanunun 12’nci maddesi gereğince ‘görevi başındaki doktoru kasten yaralama’ suçundan tutuklandı.
 

SAĞLIK BAKANI: TEŞEKKÜR EDİYORUZ

 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tutuklama kararı nedeniyle yargıya teşekkürlerlerini iletti.  Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Nöroloji Uzmanı Dr. Ebru Ergin Bakar'ı darbeden şüpheli Feray Y. tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 
Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli nörolog arkadaşımıza yönelik şiddet suçundan şüpheli şahıs, Ankara 2. Sulh Ceza Hâkimliği tarafından TUTUKLANMIŞTIR. Karar ve sağlıkta şiddet konusuna gösterilen hızlı hassasiyet sebebiyle yargıya teşekkür ediyoruz."
 

SAĞLIK BAKANI KOCA 'YERİ HAPİSTİR' DEMİŞTİ

 
Öte yandan, Bakan Koca olayla ilgili daha önce yaptığı açıklamasında"Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde nörolog bir arkadaşımız, görevinin gereği bir davranışı üzerine insanlık dışı şiddete maruz kalmıştır. Sağlık hizmeti verenleri koruyacak yasal düzenlemeler yakın. Şiddet suçlularını gözümüz uzun süreler görmeyecek. Yerleri hapistir." demişti.