Milyonlarca emekli yaşanan enflasyon karşısında yetersiz kalan maaşlarının hükumet tarafından yükseltilmesini beklerken, durumu Ak Partili yetkililere de aktarıyorlar. Özellikle cumhurbaşkanı Erdoğan'ın emekli maaşına zam talimatı verdiği yönbündeki açıklamar emeklilerde beklentiyi artırırken emekli maaş zammı ile ilgili son dakika açıklaması AK Parti Grup Başkanı Güler'den geldi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, son günlerin en çok merak edilen ve beklenti içerisine girilen emekli maaş zammı ile ilgili açıklama ve bilgilendirme yaptı.
TBMM Asalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanı Abdullah Güler, 1 Ekim 2023 tarihinde yeni yasama yılının açılmasıyla birlikte milyonlarca emekli vatandaşın beklediği ve emekli maaşlarında düzenleme yapılması öngörülen konuya ilişkin de değerlendirmede bulundu.

Emekli maaş Zammı İçin Ciddi Bir Çalışma Yapılıyor Vurdusu

AK Partili Güler, Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına konuyla ilgili bir talimat verdiğini ve bu iki bakanlığın bürokratik çalışmaları sürdürdüğünü hatırlatarak şunları söyledi:

Kilis'te bıçaklı silahlı kavgada 1'i ağır 3 kişi yaralandı Kilis'te bıçaklı silahlı kavgada 1'i ağır 3 kişi yaralandı


"Bu iki bakanlığın bürokrasisi çalışmalarını yürütüyor. 6 Şubat depremiyle beraber merkezi bütçeden AFAD Başkanlığımıza ve Çevre Şehircilik Bakanlığımıza aktarılan 765 milyar TL civarında bir bütçe vardı. Meclis kapanmadan önce ek bütçeyi çıkarmıştık; 1 trilyon 119 milyar TL. Yine borçlanma limitlerini artırmıştık.

Bütçenin dengesini bozmadan; nasıl bir miktar ortaya çıkabilir, şu anda çalışma devam ediyor. Bu çalışma netleşmeden bir tarih ve rakam vermek şu anda mümkün gözükmüyor. Bütçe dengesini bozmadan, bu imkanları nasıl sağlayabiliriz, ciddi nitelikli bir çalışma yapılıyor. Ekim veya kasım ayı içeresinde tamamlanıp Meclise intikal ederse biz de bu konuda hızlı bir çalışmayı ortaya koyacağız. Hazine ve Maliye ile Çalışma Bakanlığımız bu konuda büyük bir gayret gösteriyor."