Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere 1100 TL bayram yardımı yapılacak. Yaklaşan Ramazan bayramı sürecinde ailelerin bayramı hazırlık yapabilmesi için bakanlık harekete geçti. Bakanlık tarafından dar gelirli ailelere yönelik olarak yapılacak olan yardımlar başvuruların alınmasının ardından hak eden ailelere ödenecek. Peki bakanlık tarafından yapılacak olan yardımlardan hangi aileler yararlanabilecek, bayram yardımı başvurusu nereden yapılacak, Bayram yardımı için şart nedir? İşte detaylar:

Bayram yardımından hangi aileler yararlanacak?

aile ve Sosyal Politikalar bakanlığı tarafından yapılacak olan yardımlardan dar gelirli aileler yararlanabilecek. Bir ailenin bayram yardımından yararlanabilmesi için ailede kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte biri kadar olan kısmını geçmemesi gerekiyor. Yani ailede kişi başı geliri 5666 TL üzerinde olan aileler bu yardımdan yararlanamayacak. 5666 TL ve altında gelir sahibi olan aileler ise bu yardımı alabilecekler. Bu rakam ailedeki kişi başı gelir olarak tespit edilmiş durumda. 4 kişilik bir aileyi düşündüğümüzde bu ailenin yardımlardan faydalanabilmesi için yaklaşık olarak 22.666 TL gelirin üstüne çıkmaması gerekir.

Bayram Yardımı başvuruları nereye yapılacak?

Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığı tarafından vatandaşlara verilecek olan bayram yardımı için başvurular bakanlığın paylaştığı internet adresi üzerinden yapılabilecektir. Başvurular ayrıca aile ve Sosyal Politikalar bakanlığı il müdürlükleri ve il ilçe müdürlüklerine de dilekçeyle yapılabilecektir. İnternet üzerinden yapılacak olan başvurular https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti linki üzerinden alınacaktır. Başvuru yapacak olan vatandaşlar dilerse link üzerinden dilerse il ve ilçe müdürlüklerine giderek dilekçe ile müracaatını yapabilecektir.

Van'da İsrail'in Refah'ta Filistinlilerin kampına yönelik saldırısına tepki gösterildi Van'da İsrail'in Refah'ta Filistinlilerin kampına yönelik saldırısına tepki gösterildi

Bayram yardımı kaç TL

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının dar gelirli ailelere sunduğu bayram yardımının miktarı belli oldu. Buna göre başvuru yapan ve yardım almaya hak kazanan ailelere 1100 TL bayram yardımı verilecek.