ÇANAKKALE (AA) - Çanakkale Savaşları'nda gösterdikleri kahramanlıkla destanlaşan 57. Alay'ın anısını yaşatmak amacıyla Tekirdağ'dan yola çıkan gönüllüler yürüyerek Gelibolu'ya ulaştı.

Gönüllülerden oluşan 57. Alay Yürüyüş Komitesi, 156 kilometrelik yolculuğun ardından Gelibolu'ya geldi. Gönüllüleri ilçe merkezinde Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar karşıladı. Coşkuyla karşılanan 57. Alay komitesi, şehir merkezindeki yürüyüşünü, Atatürk anıtı önünde noktaladı.

Sahte Doktor Özkiraz dersimi aldım, tahliyemi talep ediyorum Sahte Doktor Özkiraz dersimi aldım, tahliyemi talep ediyorum

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşma yapan Yürüyüş Komitesi Başkanı Hikmet Selim Yılmaz, "Bu 13'üncü yılımızda bir başka heyecanla bir başka coşkuyla kutluyoruz. Yıllardır cani gönülden bu sıcacık yuvayı bizlerle paylaştıkları için teşekkür ediyoruz." dedi.

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar ise güzel yürekli yürüyüşçüleri, kahraman topraklarda ağırlamaktan onur duyduklarını belirtti.

Bu gece Gelibolu'da konaklayacak yürüyüşçüler sabah saatlerinde 57. Alay Şehitliği'ne gitmek üzere yola çıkacaklar.