Devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle 4 ilin bazı ilçelerinde eğitime ara verildiği açıklandı. İşte tatil açıklayan:

1- YOZGAT KAR TATİLİ

Yozgat Valiliği sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Yozgat merkez ve Sorgun ilçesinde köy okulları ile köylerden taşıma yoluyla eğitime erişim sağlayan öğrenciler için kar ve buzlanma tehlikesi nedeniyle 14 Mart Salı günü eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi. Aydıncık ve Çekerek ilçesinde de kar ve buzlanma nedeniyle tüm okulların 14 Mart Salı günü tatil edildiği duyuruldu.

Başörtülü Depremzede Öğrenciyi Okula Almayan Okul Müdürüne Adli Kontrol Başörtülü Depremzede Öğrenciyi Okula Almayan Okul Müdürüne Adli Kontrol

2- TOKAT KAR TATİLİ

Tokat'ın Zile ilçesinde taşımalı okullarda eğitime bir gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Özdemir, AA muhabirine, meteorolojik verilere göre yarın ilçede kar yağışının etkili olmasının beklendiğini söyledi. Yağış nedeniyle ulaşımda aksamaların meydana gelebileceğini belirten Özdemir, "Bu nedenle ilçe genelinde taşımalı eğitim verilen okullarımızda eğitim ve öğretime 14 Mart Salı günü ara verilmiştir" dedi.

3- ÇORUM KAR TATİLİ

Çorum'un Mecitözü ilçesinde kar ve buzlanma nedeniyle eğitime bugün ara verildiği bildirildi. Mecitözü Kaymakamlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "İlçemiz genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle 14 Mart 2023 Salı günü bir gün süreyle tüm okullar tatil edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" dedi.

4- SAMSUN KAR TATİLİ

Samsun'da kar yağışı ve buzlanma nedeniyle bazı ilçelerde eğitime bugün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı, olumsuz hava şartları ve ulaşımda yaşanabilecek olası aksaklıklar nedeniyle Ladik ilçesinin tamamında, Havza ve Kavak ilçelerinde ise taşımalı eğitime 14 Mart Salı ara verildiğini duyurdu.