Türkiye genelinde etkili olan olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar için kar tatili haberleri gelmeye başladı. Meteroloji Genel müdürlüğü tarafından yapılan uyarılar gerçek olmaya başladı ve kar yağışı Türkiye'de etkisini göstermeye başladı. Bu kapsamda yaşanan olumsuz hava koşulları ve kar yağışı nedeniyle üç ilimizden okullar için kar tatili haberi geldi.

Balkanlardan gelen soğuk hava kitlesi ile birlikte okullara tatil açıklaması yapan üç ilve açıklamalar şöyle:

Tekirdağ'da okullara tatil kararı
 

TEKİRDAĞ'DA HANGİ İLÇELERDE OKULLAR TATİL EDİLDİ?

Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tatil ile ilgili olarak yapılan yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı ilçelerde okullar yarın tatil edildi.

Açıklamada, "Süleymanpaşa, Malkara, Muratlı, Ergene ve Hayrabolu ilçelerimizde 10 Ocak Çarşamba günü resmi ve özel tüm okullarımızda 1 gün süre ile Şarköy ilçemizde 10 Ocak Çarşamba günü taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerimiz için 1 gün süre ile eğitim ve öğretime ara verilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

EDİRNE'DE EĞİTİME KAR ENGELİ OKULLAR TATİL EDİLDİ

EDIRNE'DE ETKILI OLAN KAR VE OLUMSUZ HAVA KOŞULLARI NEDENIYLE BAZI ILÇELERDE OKULLAR TATIL EDILDI. BU KAPSAM Edirne'nin İpsala, Enez, Uzunköprü ve Keşan ilçelerinde kaymakamlıklar sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verildiğini duyurdu.

MRB’den sınavlarla ilgili radikal karar sınavlarda ilk kez uygulanacak MRB’den sınavlarla ilgili radikal karar sınavlarda ilk kez uygulanacak

ÇANAKKALE'DEN OKULLARA KAR TATİLİ HABERİ

Olumsuz hava koşullarından Çanakkale'de etkilendi bu nedenle okullar için tatil kararı alındı. Çanakkale genelinde etkili olan kar ve olumsuz hava şartları nedeniyle taşımalı eğitime 1 gün ara verildi.

Çanakkale Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Olumsuz hava şartları ve beklenen kar yağışı sebebiyle 10 Ocak 2024 Çarşamba günü, ilimiz genelinde taşımalı eğitime 1 gün ara verilecektir. Yine il genelinde köy okullarımızda da (bu okullarda görev yapan öğretmenlerimizin birçoğu il ve ilçe merkezlerinden günübirlik bu okullara gidip geldikleri ve öğrencilerinin büyük kısmı eğitime taşıma yoluyla eriştikleri için) yarın eğitim ve öğretime 1 gün ara verilecektir. Taşımalı eğitim dışındaki eğitime ara verilmesi kararı, oluşan şartlara göre ilçe bazında kaymakamlıklarımızca değerlendirilerek alınacak olup, bu kararlar en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacaktır. Ayrıca, aynı gün il genelinde hamile personeller ile engelli personeller 1 gün idari izinli sayılacaklardır" ifadelerine yer verildi.