olumsuz hava koşulları ülkenin bazı bölgelerinde etkisini göstermeye devam ediyor. Bu kapsamda üç ilden okullar için son dakika tatil kararı açıklaması geldi. Ülkenin özellikle doğu kesimlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle valilikler tarafından okulların eğitim öğretime ara vermesi yönünde açıklamaları neticesinde bugün okullar tatil edildi. İşte okullara tatil kararı alan o iller ve haberin detayları:

Doğu Anadolu bölgesinde etkili olan kar yağışı ve Karadeniz'in bazı kesimlerinde ki yağmur ve fırtına nedeniyle Valilikler bazı il ve ilçelerde 21 Kasım tarihinde eğitime ara verdi. İşte o ilçeler ve Valilik resmi açıklaması;

Erzurum Valiliği kar tatili açıklaması:

Yoğun kar yağışı ve buzlanma sebebiyle; Aşkale ve Horasan ilçelerimizde kırsal mahalle okullarımızda ve taşımalı eğitime; Karayazı Narman ve Tortum ilçelerimizde; taşımalı eğitime, Köprüköy ilçemizde; kırsal mahalle okullarımızdaki taşımalı eğitime, Çat ve Tekman ilçelerimizde; eğitime salı günü (21.11.2023) 1 gün süreyle ara verilmiştir.

MEB’den okullara etkinlik uyarısı için resmi yazı MEB’den okullara etkinlik uyarısı için resmi yazı

Bingöl Valiliği okullara tatil açıklaması:

Yedisu ilçesinde yaşanan aşırı soğuk, don ve buzlanmadan dolayı herhangi bir olumsuzluğu vermemek adına 21 Kasım Salı günü taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerin eğitim ve öğretimine bir gün süreyle ara verilmiştir.

Zonguldak Valiliği okullara tatil açıklaması:

Kuvvetli yağış ve fırtınadan olumsuz yönde etkilenen KDZ. EREĞLİ İLÇE GENELİNDE 21 Kasım 2023 Salı günü ile 22 Kasım 2023 Çarşamba günü tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında (rehabilitasyon merkezleri ve özel kurslar dahil) eğitim öğretime iki gün süreyle ara verilmiştir. Kdz. Ereğli ilçemizde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de 21-22 Kasım 2023 tarihlerinde iki gün idari izinli sayılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.