Her yıl olduğu gibi bu yılda 24 Kasım'da öğretmenler günü kutlanacak. Özellikle öğrenciler ve veliler açısından büyük bir coşku uyandıran bu özel günde hükumetlerin de öğretmenlere yönelik önemli açıklamalar oluyor.

Daha önceki yıllarda milli eğitim bakanları genellikle öğretmenleri maddi imkanları artırıcı müjdeler açıklardı. Öğretmenler gününde ek ders ücreti sayısının artırılması, öğretmenlere ödenen ek ders ücretine zam gibi müjdeler verilirdi. Geçtiğimiz yıl ise 24 Kasım günü uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavı sonuçları açıklandı. Öğretmenler bugünde yeni unvanlarını kavuştular. Bu yıl yapılan kariyer sınavı sonuçları da 24 Kasım'da açıklanacak.

Öğretmenlere erken ek ders ücreti ödemesi Öğretmenlere erken ek ders ücreti ödemesi

Ancak 2023 yılı öğretmenler gününde öğretmenler için tarihte bir ilk yaşanacak. Bakanlık öğretmenlere hediye gönderecek.

Milli eğitim bakanlığı 24 Kasım'da, formu doldurarak önlük talep eden öğretmenlere önlük hediye edecek. Bu daha önce öğretmenler açısından yaşanmamış bir olay. Bu açıdan tarihte bir ilk yaşanmış olacak.

Öğretmenler ise öğretmenler gününde ek derslere belirgin oranda zam, maaş artışı, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik verilmesi, tazminatların maaşlara yansıtılması gibi müjdeler bekliyor.

Sizler de öğretmenlerin beklentilerine yönelik düşüncelerinizi yorum kısmına yazarak sesinizi bakanla duyurabilirsiniz.