Konya Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği Konya Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği

2024 yılı temmuz ayında yapılacak olan memur maaş zammı ile birlikte öğretmen maaşları da zamlanacak ve uzman öğretmenlerin aldığı maaşa da memur maaş zammı oranında zam yapılacak. Peki temmuz ayında uzman öğretmen maaşı kaç TL olacak?
2024 yılı temmuz memur maaşına zam yapılması için az bir süre kaldı. Temmuz maaş zammı ile birlikte öğretmenlerin maaşı da %10 hükümet zamlığına ek olarak hesaplanacak olan enflasyon farkı ile birlikte artış gösterecek.

İlk 5 ayda gerçekleşen enflasyon ile birlikte memur maaşlarına %17,71 oranında zam kesinleşti.

Haziran ayı enflasyonu açıklamasının ardından memur maaşları için yapılacak olan zam kesinleşmiş olacak. Ancak haziran ayında da yaklaşık %3 oranında enflasyon oluşacağı Varsayınca memur maaşlarına %20.71 civarında bir zam kesinleşecek. Şu anda yaklaşık 41.800 TL olan Uzman Öğretmen maaşı, temmuz yaında yapışması beklenen %20.71 zamla birlikte 50.456 TL seviyelerine yükselecek.