Müdür ve müdür yardımcısı olmak isteyen öğretmenler için her yıl EKYS (Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı) gerçekleştirilmeye devam ediyor. Sınav ÖSYM tarafından yapılıyor ve yine sonuçlar ÖSYM resmi web sitesi üzerinde açıklanıyor. Her yıl düzenlenen sınava binlerce öğretmen giriş yapmaya devam ediyor..
6 Şubat 2023 tarihinde sabaha karşı 04.17’de gerçekleşen ve sonuçlarını ülkece çok ağır yaşadığımız depremin ardından EKYS de ertelendi. 

MEB'de Bakan Tekin'den çözüm bekleyen birkaç konu başlığı MEB'de Bakan Tekin'den çözüm bekleyen birkaç konu başlığı

2023 EKYS Ne Zaman Olacak?
Yapılan yeni bir açıklama ile EKYS’nin 21 Mayıs 2023 tarihinde yapılacağı duyuruldu. Sınav için geç başvurular ise 11-13 Nisan 2023 tarihleri arasında yapılacak.

Adaylar başvurularını, ÖSYM başvuru merkezlerinden ya da ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi ile mobil uygulamadan 13 Nisan günü saat 23.59'a kadar yapabilecekler..

OHAL Bölgesinde Hangi illerde EKYS Olacak?
Yapılan açıklamaya göre Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya'da 2023 MEB-EKYS yapılmayacak. Bu illerde tercih yapan adayların tercihlerini değiştirmesi gerekecek.

Güncelleme yapmayanlardan, sınav merkezi Hatay olan adaylar Adana'da, sınav merkezi Kahramanmaraş olan adaylar Gaziantep'te, sınav merkezi Malatya olan adaylar ise Elazığ'da sınava alınacak.