Seçimler yaklaştı belediyeler pes peşe memur alım ilanı yayımladı. 12 belediye memur alımı yapacak. Belediyelerin memur ve personel alım şartları neler KPSS şartı ve diğer koşullar haberim 

Türkiye genelinde çok sayıda belediye memur alımı ilanı yayımladılar. 2024 yılı için geçerli olmak şartıyla yayınlanan duyuruya göre belediyelerde binlerce memur ve personel istihdam edilecek. 

Memur ve diğer kadrolara personel alımı yapacak olan 12 yerel yönetimin ilan detaları, kontenjan ve şartları da açıklandı. Belediyeler tarafından yayınlanan duyuruya göre memur alımı KPSS üzerinden yapılacak.

12 Belediyeden memur ve personel alım duyurusu

Belediyeler tarafından yayınlanan personel alımı duyurusuna göre Bazı yerel yönetimler Ocak ve Şubat aylarında başvuruları kabul etmeye devam etmeyi ve çalışanları tek seferde işe almayı planlıyor. Açıklanan gerekçelerle başvurular en az lise veya önlisans düzeyinde KPSS puanı ile yapılır.

Memur Alım Kontenjanları Şöyle

Yayınlanmış kamu hizmeti pozisyonları yapılacak olan için işe alımlarda;

Mimar,

Mühendis,

Tekniker,

Sosyal Çalışmacı,

Arkeolog,

Zabta Memuru,

İtfaiye Eri,

Ekonomist,

Psikolog,

VHKİ,

Düz Memur,

Anbar memuru,

Bilgisayar İşletmeni,

Veznedar,

Teleferik kazasında hayatını kaybeden avukatın tatil için Antalya'ya geldiği öğrenildi Teleferik kazasında hayatını kaybeden avukatın tatil için Antalya'ya geldiği öğrenildi

Koruma ve Güvenlik Görevlisi,

Mimar,

Peyzaj Mimarı gibi pozisyonlarda memurlar istihdam edilecektir.

Başvuru Şartları Şöyle

Belediyeler, başvuru sahibinden genel ve özel koşulları alır. Bu nedenle, "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları, kamu haklarından yoksun bırakılmamış olmaları, görevlerini yapmalarına engel olacak sağlık sorunlarının bulunmaması, arşiv araştırması ve güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almış olmaları, erkek adayların askerliği tamamlamış olması veya askerlikle ilgilerinin olmaması" gerekmektedir.

Başvurularda KPSS şartları nelerdir?

Kamu hizmeti pozisyonlarına başvuran adayların KPSS şartlarını karşılaması gerekmektedir. 2022 KPSS sınavından lise için P94, önlisans için P93, lisans için P3 olmak üzere en az 50, 60 ya da 70 puan almanız gerekir.

Başvurularda Yaş Şartı Kaç

Belediyeler tarafından yayınlanan ilanlarda Zabıta ve İtfaiye personeli alımları için 30 yaş şartı, diğer kontenjanlar için alımlarda da 35 yaş şartının aranabileceği belirtilmiştir.