Merkezi Sistem Sınavları Oturma Planları

23 Kasım 2009 Görüntülenme:23124

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan sınavlarda farklı uygulamaların ortadan kaldırılması ve bir standart getirilmesi amacıyla, salon yoklama listeleri dikkate alınarak bütün salonlarda uygulanması gereken iki tip "Oturma Planı" belirledi.


Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce her yıl bir plan dâhilinde (Sınav takvimi 10/11/2009 tarih ve 23323 sayılı yazı ile açıklanmıştır) Ülkemiz genelinde öğrenim gören öğrenciler ile Kamu Kurum ve Kuruluşları personeline Milli Eğitim Bakanlığı Merkezi Sistem Sınav Yönergesi çerçevesinde sınavlar yapılmaktadır.

Sınavların uygulamalarında adayların salonlara yerleştirilmelerinde okulların farklı oturma düzeni uyguladıkları, bununda sınavların sonunda yapılan değerlendirmede çeşitli zorluklara, iş ve-zaman kaybına neden olduğu görülmektedir. Bu farklı uygulamaların ortadan kaldırılması ve bir standart getirilmesi amacıyla, salon yoklama listeleri dikkate alınarak bütün salonlarda uygulanması gereken iki tip "Oturma Planı" belirlenmiştir.

Sınavın uygulandığı okullarda "Oturma Planı"na göre adayların sınava alınması ve okul yönetimi (bina sınav komisyonu) ile salonda görevlendirilecek personelin (salon-başkanı ve gözcü) oturma düzenini titizlikle uygulayarak, sınav süresince adayların yerlerini değiştirmeden sınavların yapılmasının sağlanacaktır.

Salonlara yerleştirme sıralamasında bu formdaki oturma düzenine göre yapılacak, kitapçık türlerinin yan yana ve arka arkaya gelmemesine dikkat edilecektir. Aday sayısı 20 den fazla olması durumunda diğer sıralar boş bırakılacaktır.
Benzer Haberler

Bu kategorideki diğer haberler

AÖF Sınav Sonuçları

22 Aralık 2015

ÖSYM'den öğretmenler için üç yeni sınav görevi

12 Temmuz 2015

LYS Sonuçları açıklandı, ÖSYM Sonuçları, LYS Sonuç Öğren

30 Haziran 2015

KPSS sıvnav görevi nasıl alınır, başvuru için kritik uyarı

17 Haziran 2015

LYS Soru ve Cevapları, LYS ne zaman açıklanacak,

14 Haziran 2015

Dikkat! Sınav görevi başvuru sistemi değişti, kayıt tarihini geçirmeyin

10 Haziran 2015

AÖF SONUÇLARI, SINAV SONUÇLARI, AÇIK ÖĞRETİM SINAV SONUÇLARI

08 Haziran 2015

Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı'na 11 soruda açıklama

14 Mayıs 2015

Kamuya 8 bin kişi alınacak

10 Mayıs 2015

Sınav görevi verilmemesine mahkemeden iptal kararı

14 Nisan 2015

Yorumlar

  • werwe35 werwe35 30 Aralık 2009
    nerden indirecegiz bunuuu yaaa
Sadece üyelerimiz yorum yazabilirler. Üye iseniz lütfen giriş yapın, değilseniz hemen üye olabilirsiniz!