Öğretmenlerin hizmetiçi eğitimi başladı

11 Haziran 2012

Okulların kapanmasıyla sınıf ve okul öncesi branştaki yaklaşık 258 bin öğretmen, üç hafta sürecek hizmetiçi eğitime alındı.

Uzaktan ve yüz yüze gerçekleştirilecek eğitimler, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in video konferans sistemiyle öğretmenlere hitap etmesiyle başladı.

Hizmetiçi eğitim, 29 Haziran 2012 tarihinde sona erecek.

Eğitimlerin bir haftası uzaktan eğitim yoluyla, iki haftası ise yüz yüze verilecek. Öğretim görevlilerinin vereceği eğitim; mesleki çalışma, eğitim uygulamaları, konular, öğretmen sayıları, okul veya merkez kapasiteleri dikkate alınarak il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerince planlanacak.

Hafta içi her sabah saat 9'da başlayacak ve 5 saat sürecek, her ders 50 dakika sürecek. Hazırlanan eğitim programlarıyla ilköğretim kurumlarındaki öğretmenler ile okul öncesi öğretmenlerinin mesleki gelişimlerinin artırılması ve motivasyonlarının sağlanması amaçlanıyor.

Öğretmenlere zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran kanunun uygulanması, eğitimde aile, çocuk ve öğretmen faktörlerinin önemi gibi çeşitli konularda sunumlar yapılacak.

Eğitim süresince Milli Eğitim Bakanlığı'nın yeniden yapılandırılmasına ilişkin bilgilerin yanı sıra öğretmenlik mesleğinde kişisel ve mesleki gelişimin önemi de anlatılacak.

Öğretmenlere, beden dilini nasıl kullanmaları gerektiğinin aktarılacağı eğitimlerde, öğrenciyi tanıma tekniklerini, özel eğitim ve kaynaştırma yöntemleri, sınıf rehberliği, meslek etiği, öğrenme stratejileri gibi konularda da bilgiler verilecek.

Hizmetiçi eğitim sayesinde öğretmenler, okulda yaptıkları çalışmalar hakkında konuşma, sorgulama ve değerlendirme imkanı da bulacak.

Öte yandan, Eğitim Sen üyesi bir grup öğretmen, bulundukları okullarda Milli Eğitim Bakanı Dinçer'in konuşmasını dinlemeyerek hizmetiçi eğitimi protesto etti.

Benzer Haberler

Bu kategorideki diğer haberler

Öğretmen Atamaları Sonucu Boş Kalan Kontenjanlar

12 Şubat 2016

Anne Baba Olan Öğretmenlere Büyük Müjde

11 Şubat 2016

TES Yönetici Atamalarının İptalini İstedi

11 Şubat 2016

Nöbet Ücreti Alanlar Ve Alamayanlar

11 Şubat 2016

MEB'den öğretmenlere yepyeni uygulama geliyor

11 Şubat 2016

Danışman Öğretmenlere Bakan Avcı'dan Müjde

11 Şubat 2016

MEB Görevde Yükselme Atama Kılavuzu Yayınlandı Tıklayınız

11 Şubat 2016

ÖSYM Binlerce Öğretmeni Sınav Sisteminden Sildi İşte O Branşlar

11 Şubat 2016

MEB'den Atanan Öğretmenlere Önemli Uyarı

11 Şubat 2016

Erdoğan'a sunulan O Öğretmen Fotoğrafının İlginç Öyküsü

11 Şubat 2016

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sadece üyelerimiz yorum yazabilirler. Üye iseniz lütfen giriş yapın, değilseniz hemen üye olabilirsiniz!